zimne ognie wesele

DIY – zimne ognie na wesele

Zimne ognie nadają się na dosłownie każde wesele, tworzą wyjątkową atmosferę i pięknie wyglądają. A w dodatku mają niejedno zastosowanie, bo mogą służyć jako upominki dla gości, tło dla pierwszego tańca lub powitania młodej pary albo po prostu zwykła atrakcja. Jeśli nadal się wahasz, dodam, że pomysł jest banalnie prosty i wyjątkowo tani. Nie ma na co czekać!

Odkąd pamiętam, uwielbiałam zimne ognie. Są dla mnie symbolem uroczystych chwil i kojarzą się z podniosłą atmosferą, no i oczywiście dobrą zabawą. Poza tym są dużo bardziej bezpieczne w użyciu niż wszystkie inne wynalazki dające podobny efekt (petardy, patrzę na was!), więc Sylwester bez zimnych ogni to sprawa nie do pomyślenia. Myślę, że ślub i wesele to wspaniała okazja, aby wykorzystać zimne ognie i potencjał, jaki w sobie kryją.

Co jest najważniejsze? Zgrabna oprawa. Jeśli po prostu porozkładasz patyczki przy nakryciach, efekt będzie prawie żaden – nie tylko goście nie będą do końca wiedzieli o co chodzi, ale nie przewidzą przecież kiedy należy odpalić zimne ognie, nie znajdą wystarczającej ilości zapałek, ani pojemnika, do którego można wrzucić wypalone ognie. Innymi słowy: kompletne fiasko.

Żeby akcja Sztuczne Ognie zakończyła się sukcesem, musisz najpierw wymyślić do czego mają służyć. Jeśli planujesz wręczyć je gościom jako upominek, lepiej niech stoją lub będą rozdawane przy wyjściu z sali – krewni wezmą je do domu zamiast odpalać przez cały wieczór w najmniej odpowiednich momentach.

Jeżeli chcesz, aby setki migających światełek powitały was po wejściu na salę, poproś o koordynację kogoś z rodziny lub świadkową i dopilnuj, aby przyjechać odpowiednio później i dać gościom czas na przygotowanie. Nie zapomnij o rozdaniu zapałek!

A jeżeli marzy ci się pierwszy taniec z zimnymi ogniami w tle, wystarczy że położysz je na nakryciach wraz z małą instrukcją (wystarczy napis: pierwszy taniec). Dodatkowo poproś parę osób, aby rozpuściło wici o waszym planie – w ten sposób unikniesz falstartu.

Bonus: dowiedz się, czy sali weselnej nie będzie przeszkadzać ten pomysł!

Oczywiście jednym z ważniejszych punktów jest opakowanie, którym ozdobisz sztuczne ognie. Zostań przy kolorach przewodnich – czasem wystarczy przyklejenie małej kokardy. Zerknij na zdjęcia poniżej i zobacz jak prezentują się sztuczne ognie ubrane w kartoniki z życzeniami/informacjami/instrukcjami. Wystarczy zrobienie dwóch nacięć w tekturze i gotowe! Zajrzyj na stronę One Fab Day i pobierz bezpłatne wzory (niestety tylko po angielsku). Powodzenia!

zimne ognie DIY

s-media-cache-ak0.pinimg.com

www.athomealterations.com

www.athomealterations.com

somethingturquoise.com

somethingturquoise.com

nessjustinblog.com

nessjustinblog.com

www.thecrane.com

www.thecrane.com

setyourweddingapart.com

setyourweddingapart.com

www.studiodiy.com

www.studiodiy.com

Więcej tekstów:

Ekstremalne Przypadki: Brak wpisu w umowie ślubnej... Przypadek: Podczas przygotowań bardzo pilnowałam, aby wszystkie ustalenia z podwykonawcami wpisywać w umowie, bo nasłuchałam się różnych nieprzyjemnyc...
Ekstremalne DIY – Zdjęcia ślubne zrobię sama Nie od dziś panny młode dobrowolnie nakładają na siebie odpowiedzialność i obowiązki, których potem nie są w stanie udźwignąć. Jedna wpadła nawet na p...
DIY: nasiona jako upominki dla gości Wracamy z cyklem DIY! Dawno nie robiłam tych postów, a dobre pomysły na samodzielne przygotowania ślubnych akcesoriów zawsze przywracają mi wiarę w cz...
Koordynacja vs organizacja – czym się różnią?... Jeśli przy okazji planowania ślubu i wesela zastanawiałaś się nad skorzystaniem pomocy profesjonalistki, takie terminy jak "konsultantka ślubna", "wed...