2019: Najmodniejsze kolory na ślub w tym sezonie

Zacznę od zaznaczenia, że owszem, istnieje coś takiego, jak „moda ślubna” – niby biała suknia to strój uniwersalny, który pasował twojej mamie i babci, ale… No właśnie. Ale też przecież ulega zmianom. I tym samym zmianom poddają się wszystkie inne elementy wesela, jak pożądany akurat w tym roku model samochodu pary młodej lub właśnie najmodniejsze kolory na ślub.

Jasne, że nie ma co ślepo za trendami podążać, albo zmieniać całej swojej wizji wymarzonego wesela, tylko dlatego, że nagle „modne” lub „popularne” zrobiły się zupełnie inne style i dekoracje. Uważam jednak, że każda panna młoda powinna orientować się w tym, co na rynku ślubnym jest (lub dopiero będzie) popularne. Chociażby po to, aby wiedzieć z czego może wybierać i jak, na różne sposoby, może zrealizować swoją osobistą wizję.

Dobra, to jak z tymi kolorami na 2019 rok? Otóż przede wszystkim odchodzi się od kolorów przygaszonych na rzecz żywych odcieni przyciągających wzrok. Czytelniczki książki (pozdrawiam wszystkie serdecznie! :)) najmodniejsze kolory na ślub znają z przewodnika Trendy 2019, w którym zamieściłam poniższą grafikę. Bardzo zgrabnie pokazuje, że nie chodzi o zmianę samego koloru, ale jego odcienia i nasycenia właśnie.

Przez ostatnich kilka lat panny młode wybierały przygaszone różowe, delikatne zielenie, biele, kremy i subtelne odcienie brzoskwiniowego. Kochałam te odcienie i ja, może też dlatego, że moje wesele właśnie na te ostatnich kilka lat przypadło. Teraz to wszystko ma się zmienić – szukamy kolorów dużo żywszych, intensywniejszych, takich dających energię do tańczenia cała noc. :)

Poniżej przedstawiam wam więc najmodniejsze kolory na ślub w 2019 roku. Pamiętajcie jednak, że cały czas mówimy o trendach, które siłą rzeczy nieco odstają od naszej polskiej rzeczywistości. Ich nieobecność na twoim ślubie nie znaczy, że całe przedsięwzięcie okaże się „niemodne”. Jak w większości przypadków, warto wybrać z lansowanych trendów swój ulubiony, a potem stosować go w niewielkich dawkach. Bo owszem – istnieje coś takiego jak przesyt danego trendu i wesele ZBYT modne, w którym za to brakuje osobowości młodej pary. Najlepiej nie przesadzać w żadną stronę. :)

1. Słoneczny pomarańcz

Króluje wśród trendów niepodzielnie. Jeśli postawisz na pomarańcz w zasadzie nie potrzebujesz wiele więcej – tworzy piękny kontrast z bielą sukienki i czarnym garniturem, pasuje do zielonych liści kompozycji kwiatowych, a przez to, że tak intensywny, nawet małe dawki dadzą świetny efekt. Będzie też świetną namiastką słońca w bardziej pochmurne miesiące.

https://www.elegantweddinginvites.com/wedding-blog

2. Ultra fiolet

Nie powiem, żeby był to mój ulubiony trend, ale miały być najmodniejsze kolory na ślub, więc nie mogę go pominąć. Ultra Fiolet to kolor lansowany przez Pantone w roku 2018, ale – jak w przypadku większości trendów – potrzebował trochę czasu, aby wkroczyć na salony. Osobiście nie jestem przekonana do tak intensywnego fioletu i najchętniej wybrałabym jego bardziej przygaszone odcienie. Same widzicie, jaki mam passee gust ;)

http://www.weddings.banquetevent.com/blog/

3. Intensywna zieleń

W ostatnich latach modna była subtelna zieleń liści i kolor ten nie odszedł od nas zupełnie, ale nieco się zmienił. W tym sezonie postaw na intensywny jasny limonkowy lub głęboką ciemną zieleń jak w tropikalnych monsterach i filodendronach. Im mocniej, tym lepiej!

https://www.lamarelondon.com/lamare-london-blog/

4. Fuksja, fuksja, fuksja

Przygaszony róż jest bardzo romantyczny, ale w tym roku zastąpi go intensywna fuksja – najlepiej w połączeniu ze wspomnianym pomarańczowym! Kolor doda energii każdemu weselu i nasunie skojarzenia z cieplejszym klimatem, wakacjami, egzotyką.

https://www.elegantweddinginvites.com/wedding-blog

5. Mocny niebieski

Nieważne czy granatowy czy turkus, niebieski musi być intensywny. Jeśli powyższe kolory ci nie odpowiadają, może chociaż ten do ciebie przemówi – mniej zdecydowany niż pomarańcz czy fuksja, ale nadal atrakcyjny i zwracający uwagę. Pomyśl o wakacjach na egzotycznej plaży i wszystkich odcieniach, jakie przybiera tamtejsze morze – to właśnie taką niebieską paletę wykorzystaj w tym sezonie.

https://www.elegantweddinginvites.com/wedding-blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *