Co z sukienką ślubną po weselu?

Sukienka ślubna jest wyjątkowym strojem z jednej strony przez swoją natychmiastową rozpoznawalność, z drugiej – niepowtarzalność. Wybór żadnego innego elementu przygotowań do wesela nie sprawia pannie młodej tyle przyjemności i jednocześnie nie przysparza aż tyle stresu. Jest to niezwykła kreacja potrzebna na ten jeden jedyny wieczór. No właśnie – bo co z sukienką ślubną po weselu?

Sukience ślubnej poświęcisz wiele uwagi, jej wyborowi – niezliczone godziny przeglądania zdjęć w internecie, spacerów po salonach sukien, przymiarek kolejnych krojów. Jednak ślub mija momentalnie, a wesele też w końcu dobiega końca. I może warto zawczasu zastanowić się, co z sukienką ślubną po weselu? Bo prawda jest taka, że już nigdy nigdy nigdy ci się nie przyda. Z jednej strony możesz ją zachować, aby zbierała kurz, z drugiej – wyrzucić i w jednej chwili pozbyć się kreacji tak starannie wybieranej miesiącami. Pamiętaj, że z podobnym dylematem zmaga się dosłownie każda panna młoda, bo nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, co z sukienką ślubną po weselu. Ale jest kilka opcji, spośród których możesz wybierać.

  1. Zachowaj na zawsze. Zaakceptuj swoje przywiązanie i miłość do białej sukienki i zachowaj ją w szafie dla potomnych. Trudno – będzie zajmować miejsce. Trudno – do niczego się nie przyda. Trudno – będzie przypominać czasy, kiedy jeszcze się w nią mieściłaś. Ale będzie też wspaniałą pamiątką i ciekawym eksponatem dla twoich córek.
  2. Sprzedaj. Odzyskaj część pieniędzy, które wydałaś na sukienkę i wystaw ją na sprzedaż. Nie tylko pozbędziesz się kłopotu, ale też dostaniesz dodatkową gotówkę. I uszczęśliwisz kolejną pannę młodą szukającą nieco tańszej kreacji.
  3. Wypożycz. Jeśli nie chcesz pozbywać się sukienki a żałujesz, że nikomu już się nie przyda, zawsze możesz ją pożyczać. Siostrze, kuzynce, przyjaciółce. Sukienka zyska nowe życie i ważną rolę, a mimo, że będzie używana, nie będzie zużyta – w końcu dziewczyny założą ją też tylko ten jeden raz.
  4. Oddaj. Jest wiele organizacji charytatywnych szukających przedmiotów do zlicytowania na aukcji, wiele osób nie mogących sobie pozwolić na wyjątkową ślubną kreację i wiele ciekawych inicjatyw często związanych z tematyką ślubną. Jeśli chcesz, aby twoja sukienka odegrała jeszcze jakąś rolę zamiast wisieć bezproduktywnie w szafie, na pewno warto się z nimi skontaktować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *