konsultantka ślubna

Czy potrzebujesz konsultantki ślubnej?

Panna młoda biegająca jak w ukropie, bo do ślubu zostało parę miesięcy, a nic nie gotowe. Narzeczony obserwujący ją ze stoickim spokojem – zatrzymał się na etapie wyboru daty. Minęło już parę nieprzekraczalnych terminów, a część rezerwacji do tej pory nie jest zrobiona. Trzeba wybrać kolory, wzory, kroje i dekoracje, a w dodatku zaplanować usadzenie dwustu osób przy jednym stole. Kolejne pytania bez odpowiedzi zwiększają presję. Czy taka wizja nie sprawia, że wolisz komuś innemu przekazać odpowiedzialność za przygotowanie Twojego wesela?

Ile znasz osób, które powierzyłyby obcej osobie planowanie przyjęcia weselnego? Nie śmiej się, one naprawdę istnieją! Nie dla wszystkich organizacja własnego wesela jest marzeniem z dzieciństwa i nie dla każdego jest wyczekiwanym od lat wydarzeniem. Co czujesz, czytając poniższe słowa: „Trzeba zorganizować całonocną imprezę dla 130 osób, zapewnić im transport z zgodny z indywidualnymi potrzebami, nocleg w zależności od ich planów, a także dobrane dla każdego menu oraz różnorakie rozrywki na długie godziny szalonej zabawy”? Jeśli aż rwiesz się do pracy, znajdziesz się w swoim żywiole. Jeśli jednak choć przez chwilę zachwiała się twoja pewność siebie lub poczułaś się przytłoczona, możliwe, że potrzebujesz pomocy profesjonalisty.

Czym innym jest organizacja wesela, jak nie przygotowaniem gigantycznej imprezy, która nie ma najmniejszego prawa zawieść młodej pary? Nie jest to przedsięwzięcie cykliczne, którego niedociągnięcia można poprawić w następnym sezonie. Nie jest to eksperyment, który po wszystkim można uznać za nieudany i cieszyć się ze zdobytego przy pracy nad nim doświadczenia. Lubię myśleć, że tak naprawdę ślub nie może się nie udać. Jeżeli po tych wszystkich tygodniach przygotowań zostaniecie małżeństwem, odnieśliście sukces. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że niewiele jest osób, które w taki sposób pochodzą do dnia własnego wesela. Presja nakładana na pary młode, stałe powtarzanie, jak istotne jest osiągnięcie tego dnia absolutnej perfekcji, niemalże nie pozwala dopuścić do siebie myśli, że potknięcia i wpadki nie mają większego znaczenia. Jeśli i ty w tym dniu nie chcesz, aby cokolwiek zawiodło Twoje oczekiwania, pędź do najbliższej konsultantki.

Czym zajmuje się konsultantka ślubna? To proste: wszystkim. Nie znaczy to jednak, że przekazujesz jej całość przygotowań, a na twoje zdanie i sugestie nie ma już miejsca. Przede wszystkim pamiętaj, że konsultantki pracują z tobą i dla ciebie, bo to ty jesteś osobą, która ma być zadowolona, i to ty dyktujesz warunki. Sama decydujesz, czy chcesz pomocy w organizacji całego przedsięwzięcia, czy może tylko koordynacji dnia ślubu. Czy zależy ci na wyszukaniu poszczególnych usługodawców, czy zadbaniu o harmonogram przygotowań. A może po prostu potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego lokalu? W przeciwieństwie do danych biologicznego ojca Khloé Kardashian, te rzeczy bez problemu można ustalić.

Jeśli faktycznie nie masz już siły / czasu / odporności psychicznej, żeby myśleć o ślubie i weselu, mam dla ciebie newsa – wcale nie musisz. Wybierz te rzeczy, które faktycznie cię cieszą i których przygotowania wyglądasz z entuzjazmem, a resztę z czystym sumieniem zostaw konsultantce. Zamiast płakać po nocach, odważ się poprosić o pomoc. Dzięki niej na spokojnie będziesz mogła cieszyć się swoim dniem i z organizatorki wreszcie zmienisz się w uczestnika własnego przyjęcia. Druga taka okazja się nie powtórzy!

Zdjęcie: Lisa Hubbard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *