DIY: malowane ciastka na wesele

Muszę przyznać, że zawsze postrzegałam siebie jako fankę pomysłów DIY. Na blogu zgromadziłam już ich pokaźną kolekcję: wianki, bukiety, upominki dla gości… Jednak przy każdym nowym pomyśle spokoju nie daje mi jedno: że zostanie wykorzystany w niewłaściwy sposób.

Dziś trafiło na ciastka na wesele, które uważam za miniaturowe dzieła sztuki. Wyglądają świetnie, pracy przy nich niewiele, a w dodatku kolorystykę i wzory można zupełnie dowolnie modyfikować, czyli pasują w zasadzie do każdego motywu przewodniego. Jednak na myśl, że miałabym wykonać 200 takich cudeniek aż mi cierpnie skóra – myślę, że w okolicach trzydziestego cały projekt przestaje aż tak bardzo cieszyć, a jeśli dotrzesz do 100 spokojnie zasługujesz na tydzień wolnego. Bo jedną sprawą są ozdobne ciastka na wesele, a drugą poświęcenie czasu, uwagi i nerwów na ich przygotowanie. Może bardziej nadadzą się na wieczór panieński? Albo na baby shower? Albo jako dodatek do słodkiego bufetu, nie jako główna atrakcja wieczoru? Dokładnie zmierz siły na zamiary, a całe przedsięwzięcie na pewno zakończy się sukcesem!

5536a1a0971fb$!900x

Sam pomysł jest niezwykle prosty: kluczem są oczywiście barwniki do ciastek, masa cukrowa (polecam kupioną – dla ciebie to więcej wolnego czasu i mniej stresu, że nie wyjdzie) i płaskie ciacha. Możesz wykorzystać swój ulubiony przepis na kruche ciastka, pamiętaj tylko, aby nie dodawać proszku do pieczenia ani sody, bo jeśli wyrosną nie osiągniesz zamierzonego efektu. Te ze zdjęć są wycięte radełkiem i uważam, że wyglądają przez to dużo bardziej “ślubnie”. 5536a1a0260bc$!900x

Ciastka i masa muszą być pocięte na równe kawałki, przy czym dopilnuj, aby kawałki masy nieco przeschły przed połączeniem (kilka godzin wystarczy). Sklej je ze sobą lukrem i możesz zaczynać dekoracje! Jeśli będziesz chciała rozcieńczyć barwniki, użyj ekstraktu z wanilii albo migdałów zamiast kranówki – woda sprawi, że ciastka na wesele zrobią się miękkie i nieapetyczne. Zarezerwuj jedno ciastko do testowania odcieni i daj się porwać wodzom fantazji!

5536a1a020c2f$!900x

Pomysł i zdjęcia znajdziesz na stronie Style Me Pretty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *