DIY wianek ślubny

DIY: wianek ślubny

Przechodzimy na wyższy poziom DIY, pora zostawić za sobą dekoracje sali weselnej i prezenty dla gości. Dziś na tapecie wianek samej panny młodej, czyli twój! Gotowa?

Wianki nie przestają być modne, choć welony powoli wracają do łask. Przez ostatnie parę lat był od nich zdecydowany odwrót, a panny młode nie mogły sobie wyobrazić kreacji bez kwiatów we włosach lub romantycznego panieńskiego wianka. Wianek jest ozdobą, którą można wystylizować na wiele sposobów i za każdym razem nada kreacji inny charakter. Dziś trafiłam na prostą (uwielbiam pisać to słowo w kontekście DIY) metodę zrobienia ślubnego wianka z wystrojonej w dziewczęcą biel gipsówki.

ślubny wianekPrzygotuj gipsówkę, nożyczki, drut florystyczny (serio, jest dostępny w Empiku, na pewno znajdziesz), białą wstążkę i taśmę florystyczną (pewnie też najlepiej białą). Dzielisz gipsówkę na małe pęczki i mocujesz gęsto ich łodyżki taśmą florystyczną do drutu. I tak w kółko i naokoło, aż do końca. Masz tu duży margines błędu bo jeśli wianek wyjdzie za duży lub za mały, to właśnie długość wstążki pozwoli ci wyregulować jego ostateczną wielkość. Poniżej rysunek, gdybyś miała jakieś wątpliwości.

ślubny wianek

Oczywiście ze wstążki możesz zrezygnować i zrobić z gipsówki pełen okrąg. Musisz pomyśleć o umocowaniu wianka na głowie, bo zwykłe nałożenie go to jednak za mało – może na weselu i tak się go pozbędziesz, ale byłoby miło gdyby przetrwał na miejscu ceremonię, składanie życzeń i drogę na salę weselną. Jeśli faktycznie zdecydujesz się na ten pomysł, koniecznie zrób zawczasu wersję próbną. „Zawczasu” może oznaczać nawet rok wcześniej – musisz być pewna, że to dobry pomysł, zanim postawisz wszystko na jedną kartę i okaże się, że jednak nie masz zdolności, o których byłaś przekonana, a na skorzystanie z pomocy profesjonalisty jest już za późno.

MG_6065-1

Z przyjemnością stwierdzam, że ten pomysł spełnia wszystkie moje wymagania w stosunku do przepisów DIY: jest tani, prosty i szybki. Z większej ilości gipsówki możesz zrobić bukiet ślubny, a nowo nabyte umiejętności wykorzystać przy każdym kolejnym wieczorze panieńskim i baby shower przyjaciółek. Powodzenia!

Zdjęcia i pomysł pochodzą z Minted.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Comments 1

  1. Pingback: Wianki dla panny młodej - Weselne Przypadki – Justyna Kościelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *