Dzieci na weselu – przygotuj się!

Dzieci na weselu? Temat naprawdę kontrowersyjny, choć na początku może się taki nie wydawać. Zapraszać, czy nie zapraszać? Urazisz znajomych pomijając ich pociechę, czy dasz chwilę wytchnienia? Jesteś skłonna zaryzykować dobrą zabawę wszystkich zgromadzonych i swoje nerwy na rzeczy wrzeszczącego malucha, który i tak nic z całego wydarzenia nie zapamięta? Uuu, bywa naprawdę ciężko.

Cokolwiek postanowisz postaraj się rozważyć faktycznie wszystkie strony takiej decyzji. Weź pod uwagę wiek dziecka, zarówno ze względu na samodzielność i dobre zachowanie, jak i niezależność od rodziców. Pomyśl o odległości dzielącej wesele od miejsca zamieszkania rodziców – nie zostawią półrocznej córeczki na dwa dni z opiekunką. Sama najlepiej znasz swoich znajomych i rodzinę i to ty wiesz, jak mogą zareagować i czy pomijając dzieci automatycznie nie wykluczysz też obecności rodziców.

Jeżeli decydujesz się na obecność dzieci na weselu, pamiętaj o kilku prostych przykazaniach:

1. Bądź konsekwentna. Jeśli zdecydowałaś się zapraszać dzieci, musisz zaprosić wszystkie. Bez względu na to, jak irytujące lub absorbujące ci się wydają. Albo z jak wielkim zaangażowaniem będą zagłuszać przysięgę małżeńską swoim wrzaskiem. Nie znajdziesz dyplomatycznego sposobu na wyjaśnienie znajomym, że właśnie ich pociecha, jako jedyna, nie jest mile widziana na przyjęciu. Ewentualnie możesz delikatnie dać do zrozumienia, że wesele to świetna okazja, żeby w końcu odpocząć od trudów rodzicielstwa i spędzić wieczór z dorosłymi. Jeśli jednak zapraszasz dzieci, trzymaj się swojej decyzji i pogódź się z obecnością wszystkich najmłodszych.

2. Zaplanuj ich rolę. Dzieci na weselu często okazuję się pomocne! Mogą robić naprawdę wiele rzeczy, od sypania kwiatów (polskie panny młode zaczynają przejmować tę tradycję od amerykańskich), przez rozdawanie woreczków z ryżem lub płatkami róż w kościele, po użyczenie wrodzonej słodyczy do zdjęć z młodą parą. Oczywiście zanim zdecydujesz się na któreś z tych rozwiązań oceń temperament danego dziecka i skonsultuj jego rolę z rodzicami, tak na wszelki wypadek, jeśli przy tobie tylko udaje posłusznego aniołka.

3. Przygotuj zajęcia. Muzyka na pewno zajmie je na jakiś czas, ale nawet najgrzeczniejsze dzieci na weselu po prostu zaczną się nudzić. Przygotuj dla nich jakieś zajęcie, wynajmij animatorkę, zorganizuj kącik z grami i kolorowankami. Jeśli wesele jest wcześnie, a z sali można wyjść na ogród, jest spora szansa, że to tam maluchy będą się bawić dużo lepiej. Oczywiście nie zapomnij o opiece – da dorosłym wytchnienie i spokój ducha, że najmłodszym nic nie grozi.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *