Ekstremalne Przypadki: przekroczony budżet weselny – co robić?

Przypadek: Nasze wesele zbliża się wielkimi krokami i mam wrażenie, że z każdej strony atakują nas nieprzewidziane wydatki! Wygląda na to, że budżet będzie przekroczony i to sporo – jak mogę sobie z tym poradzić? Do wesela zostało jeszcze kilka tygodni i boję się kolejnych niespodziewanych kosztów, a przekroczony budżet weselny to zdecydowanie nie był mój plan! (Kasia)

W takim przypadku przede wszystkim trzeba zdefiniować „poradzenie sobie”. Moim zdaniem jedynym sposobem na przekroczony budżet weselny, to twardą ręką ścięcie części wydatków i odwołanie części usługodawców. Zakładam, że nie dostaniecie nagle magicznie kilku tysięcy złotych, o które przekroczyliście budżet, więc nie wiem skąd moglibyście ewentualnie brać pieniądze na te wszystkie nieprzewidziane wydatki. Piszesz, że do wesela zostało jeszcze kilka tygodni, jeśli więc już teraz widzisz problem, na pewno nie warto zwlekać z działaniem!

Siądźcie ze swoją budżetową tabelką sam na sam i uczciwie poszukajcie oszczędności. Najlepszym sposobem jest wybranie rzeczy z których absolutnie nie możecie zrezygnować – jak noclegi nadprogramowych gości, którzy zgłosili się na ostatnią chwil albo nieprzewidziane poprawki sukni ślubnej. Oczywiście punktów tych może być więcej. Teraz zerknijcie na listę pozostałych wydatków i bezlitośnie wybierzcie te, bez których sobie poradzicie. Może nie potrzebujesz nowej biżuterii na ten jeden wieczór? Albo obędziecie się bez obecności animatorek dla dzieci? Lub na wyrost wybraliście drogie upominki dla gości, którzy pewnie nawet nie zauważą ich nieobecności?

Kluczem do ścięcia kosztów na ostatnią chwilę jest trzymanie się swojej weselnej wizji i skupienie na tym, co jest dla was najważniejsze – uwierz mi, że na każdym weselu są bardziej i mniej ważne wydatki. Każda para ma też inne możliwości finansowe, więc powinniście ocenić na ile obciążający będzie dla was ten przekroczony budżet weselny. Czy nadmiar wydatków oznacza wyjęcie pieniędzy z konta oszczędnościowego czy zapożyczanie się u rodziny i znajomych i długi miesiące spłaty niepotrzebnych długów? Jeśli bliższa waszej sytuacji jest ta druga opcja, nie wahaj się, tylko zrezygnuj z części wydatków, póki jeszcze jest czas. Atmosfera weselna na pewno na tym nie straci, za to wy zyskacie spokój ducha nie tylko przed przyjęciem, ale też po jego zakończeniu.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *