Historia pierścionków zaręczynowych

Czemu nie zostałam wybrana na modelkę w tym klipie? Czemu? Wyobrażacie sobie obejrzeć z bliska każdy z tych pierścionków?! Są nie tylko piękne i tak od siebie różne, ale przede wszystkim stanowią część historii, a historia pierścionków zaręczynowych, w dodatku z eksponatami, nie trafia się na każdym kroku.

pierścionki zaręczynowe historia

Powiedzcie same, czy potrafiłybyście określić jakie pierścionki zaręczynowe były modne w latach 20. lub 70.? Albo jakie trendy panowały w biżuterii zaledwie 10 lat temu? Wiem, że tego rodzaju zestawień nie można nazywać źródłami historycznymi, ale w najgorszym wypadku mamy szansę pooglądać pierścionki zaręczynowe – a na to zawsze znajdzie się czas!

pierścionki zaręczynowe historia

Doszłam do wniosku, że najbardziej podoba mi się styl lat 30. Oczywiście nie odmówiłabym przyjęcia żadnego z pierścionków, gdyby akurat ktoś miał ochotę mi je wręczyć, ale samotne diamenty na złotej obrączce zawsze wydawały mi się po prostu nudne. W towarzystwie innych kamieni lub w ozdobnym ażurowym koszyczku wyglądają dużo bardziej elegancko i gustownie. A przede wszystkim oryginalnie – można uwierzyć, że zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o konkretnej pannie młodej, a nie są produkowane seryjnie na każdym z kontynentów (choć prawda jest zwykle bliższa tej drugiej opcji).

pierścionki zaręczynowe historia

Piękny, prawda? Kojarzy mi się też trochę z biżuterią wiktoriańską, te wszystkie zdobienia i cięcia… Na pewno nawet wtedy nie należał do najtańszych.

pierścionki zaręczynowe historia

Wiecie w ogóle, jak wyglądała historia pierścionków zaręczynowych? Diamenty zostały spopularyzowane dopiero w latach 30., dzięki słynnej kampanii „Diamond is forever” , która sugerowała, że pierścionek z diamentem to coś więcej niż deklaracja – to początek majątku, który będzie przekazywany kolejnym pokoleniom, a nigdy nie straci na wartości. Taka inwestycja na początek wspólnego życia.

pierścionki zaręczynowe historia

Im więcej gwiazd filmowych pokazywało się z diamentami na palcach lub śpiewało o nich w kinowych hitach, tym więcej osób było przekonanych, że bez pierścionka do ślubu nie dojdzie. Oczywiście z czasem kamień zaczynał być traktowany jako dosłowna miara miłości, czyli im był większy, tym chętniej zgadzała się na ślub szczęśliwa wybranka. Wasze pierścionki też stanowią część tej opowieści – zamierzacie sprezentować je kiedyś swoim potomkom?

Historia pierścionków zaręczynowych czeka na was w tym klipie:

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Comments 1

  1. Pingback: Jak nie diament to...? Oryginalne pierścionki zaręczynowe. - Weselne Przypadki – Justyna Kościelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *