Jak wykorzystać Black Friday na wesele?

Black Friday zbliża się wielkimi krokami i wszyscy wokół wydają się wyczekiwać kolejnych zniżek oraz promocji. Jesteś jedną z tych osób? Bardzo słusznie! Zwłaszcza przy okazji ślubno-weselnych przygotowań możesz sporo zyskać na obniżkach cen!

Zanim jednak rzucisz się w wir szalonych zakupów zatrzymaj się na chwilę, zaparz herbatę, usiądź w ciszy i przestudiuj poniższe wskazówki jak wykorzystać Black Friday na wesele. Bo nie chodzi o to, żeby jak najwięcej kupić i jak najwięcej wydać. W żadnym wypadku! Chodzi o to, aby faktycznie skorzystać z okazji, oszczędzić konkretną sumę i uniknąć zbędnych wydatków. Czyli żebyś nie obudziła się w przyszłym tygodniu z trzema parami obrączek, niepasującym do waszej kolorystyki zestawem ozdobnych obrusów i niewygodnymi butami na zbyt wysokim obcasie, których w dodatku nie możesz zwrócić bo były w promocji. Cóż, nie takie przypadki widywałyśmy, prawda?

Przede wszystkim pamiętaj, że jeśli nie wiesz od czego zacząć planowanie wesela i jakich strategii się trzymać, aby nie przekroczyć budżetu ślubnego, wszystkie moje rady i wskazówki znajdziesz w poradniku “Zaplanuj wymarzone wesele”. Ta lektura to idealny pierwszy krok, dzięki któremu nauczysz się technik pomocnych w przygotowaniu tak ogromnej imprezy i po prostu będziesz wiedzieć, w którą stronę dalej iść. Listę rozdziałów i szczegóły dotyczące mojej książki znajdziesz tutaj.

A jeżeli szykujesz się na ten piątek a jeszcze nie wymyśliłaś jak wykorzystać Black Friday na wesele i ślubno–weselne przygotowania, polecam poniższą listę!

  1. Bądź przygotowana – wybierz konkretne przedmioty, w konkretnych sklepach i czekaj na obniżki. Taktyka “kupię obrączki” to za mało. Wybierzcie konkretne 3-4 modele dostępne w konkretnych sieciach jubilerskich. Przejdźcie się zawczasu do salonu, aby je przymierzyć i ocenić, a potem w domu wyszukaj produkty na stronie sprzedawcy i zapisz sobie linki. W dniu promocji wystarczy sprawdzić, czy trafiły na listę przecenionych produktów i kliknąć “kup”. Ta strategia dotyczy wszystkiego – od sukni ślubnej po serwetki na stoły. Nie kupuj w ciemno!
  2. Nie kupuj wszystkiego naraz bo jest szansa że przesadzisz – to jasne, że chyba każda panna młoda chce wykorzystać Black Friday na wesele. Nie próbuj jednak załatwić wszystkich zakupów za jednym razem! Super okazja może trafić się na dwie lub trzy rzeczy i to już duży sukces. Nie musisz kupować wszystkiego naraz – i dekoracji i waszych strojów i upominków dla gości i biżuterii i obuwia… Jest dużo większa szansa że w takim natłoku popełnisz błąd lub kupisz coś, co później ci się po prostu nie przyda. Zamiast oszczędzić, wydasz za dużo.
  3. Policz procent a nie kwotę – jasne, że trudno porównywać zniżkę 400 PLN przy sukni ślubnej, a 40 PLN przy upatrzonych kolczykach. Spróbuj jednak policzyć procent o jaki dana rzecz jest przeceniona, zamiast patrzeć na złotówki. Dzięki temu łatwiej uświadomisz sobie, czy faktycznie masz przed sobą okazję czy naciąganie. Bo jeśli kupisz kolczyki o 40 PLN taniej, może to być aż 1/5 tj. 20% zniżki. Z kolei nawet jeśli za sukienkę zapłacisz o np. 5% tj 400 PLN taniej, pozostała kwota to nadal ogromny wydatek. Może lepiej wybrać inny model? Ten może być zwyczajnie za drogi na wasz budżet.
  4. Porównaj ofertę online i stacjonarną – myślę że to już dla większości oczywistość, ale przypomnę i tak: jechanie do sklepu i czekanie w kolejce, albo co gorsza – nie znalezienie na miejscu swojego modelu/rozmiaru/koloru to często strata czasu. Zastanów się, czy nie lepiej ograniczyć się do zakupów online – 20 minut przed wyjściem do pracy i weselny shopping zaliczony! ;)
  5. Nie daj się ponieść zakupom – z jednej strony Black Friday to świetna okazja do oszczędności, z drugiej – do zbędnych wydatków. Możesz mieć okazję, że wszystko trzeba kupić już teraz zaraz dzisiaj, że taka okazja się nie powtórzy. Pamiętaj jednak, że kupowanie zbędnych rzeczy (np. numerów stołów, gdy nie masz ustalonych dekoracji i jest szansa że dekoratorka przyniesie swoje albo weselnych butów jeśli nie wybrałaś sukienki do której powinny pasować) to też zwykła strata pieniędzy. Kupując za dużo i bez refleksji sabotujesz swój budżet i niwelujesz wszystkie oszczędności, których udało ci się dokonać!

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *