Jaki jest idealny gość weselny?

Przymiotnik „idealny” w kontekście weselnych przygotowań zwykle odnosi się do przyjęcia, zabawy, dekoracji, strojów młodej pary. Czyli tych wszystkich elementów, których przygotowanie spoczywa na barkach świeżo upieczonych narzeczonych. Dużo rzadziej, jeśli w ogóle, odnosi się go do gości, dla których wszystko to jest przygotowane. Bo czy istnieje tak naprawdę idealny gość weselny?

Jest to spory paradoks, że przy weselu na 200 osób najwięcej oczekuje się po młodej parze, no, może czasem też po ich rodzinach. Stanowią taki maciupeńki ułamek wszystkich obecnych, a ma od nich zależeć dobre samopoczucie wszystkich? Jasne, że pełnią rolę gospodarzy i faktycznie ciężko od zaproszonych gości oczekiwać zadbania o dekoracje i winietki, menu weselne i muzykę do tańca. Jednak idealny gość weselny – a w zasadzie każdy gość weselny – ma swoje obowiązki z których też na przyjęciu powinien się wywiązać.

Najdroższe i najbardziej wystawne wesele nie będzie udane, jeśli goście nie będą się dobrze bawić. Wiem, że stale powtarza się slogan, że to para młoda ma zadbać o gości, że menu ma być idealne, muzyka pięknie dobrana, dekoracje wprost oszałamiające – byle tylko zechcieli się bawić. Ale nikogo tak naprawdę do zabawy nie zmusisz! Jeśli twoi gości przyjadą skwaszeni i z potrzebą krytykowania każdego elementu, jaki im się nawinie pod oczy (każda z nas zna takie osoby, liczę, że za wiele ich się na twoim przyjęciu nie trafi), to po prostu będą tak robić. Dlatego tak istotne jest potraktowanie swojej roli gościa weselnego naprawdę poważnie, ze świadomością ile para młoda włożyła pracy w szykowanie imprezy i luzem, który pozwoli wszelkim potknięciom pozostać niezauważonymi. I z szacunkiem do nastroju tego wieczora, który dla młodych jest przecież jedynym w życiu.

Czas na przykazania idealnego weselnika:

  1. Idealny gość weselny przymyka oczy na niedociągnięcia.
  2. Idealny gość weselny nie potrzebuje wiele do dobrej zabawy.
  3. Idealny gość weselny wie, że swoim zachowaniem pomaga stworzyć weselny klimat – nastrój radosnego świętowania.
  4. Idealny gość weselny nie krytykuje żadnego z elementów wesela, a już na pewno nie w trakcie przyjęcia, nie na głos i nie w pobliżu nowożeńców.
  5. Idealny gość weselny bawi się dobrze nawet jeśli nie wychodzi na parkiet – jeśli nie lubi tańczyć, potrafi znaleźć sobie na weselu miejsce i towarzystwo.
  6. Idealny gość weselny nie kłóci się z innymi weselnikami – wasze poglądy polityczne lub gusta filmowe nie mają w tym momencie znaczenia, chodzi o początek małżeńskiego pożycia młodej pary!
  7. Idealny gość weselny jest zachwycony kreacjami nowożeńców – nie zwraca pannie młodej uwagi, że sukienka ma za duży dekolt, a panu młodemu, że marynarka jest trochę zbyt opięta na brzuchu.
  8. Idealny gość weselny nie pije za dużo alkoholu, zwłaszcza jeśli wie, że źle to znosi. Powinien sam wiedzieć, że po kolejnej wódce pójdzie grzecznie spać, a na pewno nie będzie robił awantur, podrywał żon kolegów ani kłócił się z zespołem weselnym o kolejność piosenek.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *