Ślub jesienią: niestandardowe kolory przewodnie

Wpływ na wybór ślubnej kolorystyki ma bardzo wiele czynników, a pora roku jest jednym z ważniejszych. Czy jednak planowanie jesiennej palety barw musi ograniczać się do miliona odcieni czerwieni i pomarańczy?

Wybór kolorów przewodnich ślubu jest naprawdę istotny – pomoże Ci zaoszczędzić czas, osiągnąć profesjonalny efekt, no i oczywiście stworzyć nastrój, który od zawsze miał towarzyszyć twojemu wymarzonemu weselu. A marzenia trzeba przecież spełniać! Jeśli jesteś jesienną panną młodą, kolorystyka twojego ślubu z miejsca kojarzy się z pomarańczowym, czerwonym i różnymi odcieniami żółtego. Wizja dekoracji w delikatnym różu, może zieleni albo nawet bieli zwykle zarezerwowana jest na inne pory roku. Czas zerwać z konwenansami i stereotypami, których nie narzuca ci przecież nikt poza tobą samą. Chwytaj pędzel (albo wygugluj koło kolorów) i pomaluj swój ślub wymarzonymi odcieniami, bez względu na porę roku. Diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach.

Przed wami kolory przewodnie jesiennego ślubu – 5 niestandardowych barw:

1. Zielony – skojarzenie ze wczesną wiosną, świeżą trawą i delikatnymi listkami dopiero wyrywającymi się z więzienia pąków. W jesiennym wydaniu kolor powinien być nieco ciemniejszy, ale w żadnym wypadku nie trzeba z niego rezygnować. O mojej miłości do ciemnej zieleni pisałam już wcześniej, więc ta paleta przemawia do mnie w 100% – jest elegancka, bardzo gustowna i nastrojowa.

ślub jesienią

http://www.greenbrideguide.com/blog/autumn-apples-creative-wedding-ideas-quintessential-fall-fruit

ślub jesienią

https://daweddings.wordpress.com/2012/10/29/autumn-greens-wedding-inspiration/

jesienny ślub

http://www.onewed.com/design/blog/gorgeous-wedding-color-palettes-for-autumn

jesienny ślub

http://www.onewed.com/design/blog/gorgeous-wedding-color-palettes-for-autumn

2. Różowy – nadal wiosna. Pączki kwiatów budzących się do życia i drzewa obsypane wspaniałymi kwiatami. Na jesieni działają dwie wersje: jasny róż i mocna fuksja. Dodaj grant lub brąz dla złagodzenia efektu i przyciemnienia nieco palety, a nikt nie pomyśli, że kolor jest nie na miejscu.

jesienny ślub

http://pixgood.com/autumn-wedding-colors-2013.html

jesienny ślub

http://www.onewed.com/design/blog/gorgeous-wedding-color-palettes-for-autumn

jesienny ślub

http://www.elegantweddinginvites.com/wp-content/uploads/2014/04/pink-and-burgundy-fall-wedding-color-ideas-2014.jpg

jesienny ślub

https://www.elegantweddinginvites.com/10-hottest-gold-wedding-color-ideas-2015-wedding-trends-part-two/#

3. Mięta – letni drinki i orzeźwienie w upalne dni. W jesiennym wydaniu postaw na zestawienie z brzoskwinią – jest to odcień pomarańczowego i pozwala w bezpieczny sposób stworzyć właściwą paletę. Dodatek liliowego także przeciągnie miętę na jesienną stronę mocy. Trochę wrzosu, trochę jesiennych liści, trochę twojego wymarzonego koloru.

http://marrymeink.co.uk/2014/08/06/essences-mint-lavender/

http://marrymeink.co.uk/2014/08/06/essences-mint-lavender/

ślub jesienią

http://alexanevents.com/blog/index.php/2012/10/18/color-boards-autumn-mint-and-copper/

jesienny śłub

http://guruphotos.net/spring-wedding-ideas-vponsale-wedding-custom-dresses-2015/

jesienny ślub

http://weddingdaydreams.tumblr.com/post/23923446509/great-fall-wedding-inspiration

4. Biały – ślubna biel w palecie kolorów! Od razu pomyślałaś o zimie? Zimną biel połącz z najróżniejszymi odcieniami brązu, a otrzymasz chłodne zestawienie przywodzące na myśl październikowo-listopadową pogodę. Jeśli chcesz, aby biały służył jako jeden z kolorów przewodnich, zadbaj nie tylko o właściwe odcienie, ale i jesienny styl dekoracji.  Jeleń obowiązkowy :)

jesienny ślub

http://www.ohlovelyday.com/2014/11/autumn-wedding-inspiration.html

jesienny ślub

http://small-wedding-invitations-card1118.blogspot.com/2012/04/i-39m-having-fall-bw-wedding-but-i-can.html

ślub jesienią

http://sbchic.com/tag/white-and-wheat-wedding/

jesienny ślub

http://www.knotsvilla.com/fall-wedding-inspiration/

5. Niebieski – jeśli jakiś kolor ma nie kojarzyć się z jesienią, to chyba właśnie ten. Kolor morza i nieba w jesiennych barwach raczej się nie pojawia. Zostań osobą, która go tam umieści! Wybierz ciemny granat i dodaj brązy lub mój ukochany (ble!) pomarańczowy – naprawdę do siebie pasują!

jesienny ślub

http://www.theperfectpalette.com/2009/08/rustic-dockside-ceremony-navy-blue.html

ślub jesienią

http://www.itakeyou.co.uk/wedding/chocolate-brown-terra-cotta-pumpkin-wheat-and-royal-blue-autumn-wedding/

jesienny ślub

https://www.elegantweddinginvites.com/fabulous-10-wedding-color-scheme-ideas-for-fall-2014-trends/

Obrazek główny z Pearls Events.

Więcej tekstów:

Wianki dla panny młodej Wianki ślubne były hitem ostatnich sezonów. Jeśli twoja miłość do tych uroczych kwietnych plecionek jeszcze nie minęła, teraz jest pora, aby wybrać na...
DIY – świeczki zdobione taśmą Przed wami DIY, które chowałam w rękawie od jakiegoś czasu. Jak się nad tym zastanowić, chyba był to jeden z pierwszych pomysłów typu "Zrób to sama", ...
Mój artykuł w Magazynie Wesele Od jakiegoś czasu mam przyjemność współpracować z Magazynem Wesele. Jeśli któraś z was nie miała okazji zajrzeć do środka, polecam w 100% – świetna pu...
Oskary 2017: biel na czerwonym dywanie Oskary 2017 kusiły mnie przede wszystkimi cały spektrum modowych trendów, które gwiazdy miały zaprezentować na czerwonym dywanie. Moją uwagę zwróciły ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *