girlanda na wesele DIY

DIY – ślubna girlanda, czyli wreszcie sensowny pomysł!

Trafiłam na idealne ślubne DIY. Moje kryteria: mało pracy – duża oszczędność – duży efekt. Wszystkie trzy spełnione!

Girlandy, trend oczywiście z USA, na dobre już u nas zagościły. Ja popieram bardzo, bo dają naprawdę fajny efekt i pasują niemal do każdego stylu, wszystko zależy od kolorystyki. Jedynym mankamentem może być cena. Dlatego pomysł na zrobienie własnej uważam za najlepsze ślubne DIY!
girlanda na wesele DIY

Wycinasz paski przynajmniej dwa razy takiej szerokości, jakiej długości mają być poszczególne trójkąty, bo będziesz tkaninę składać na pół. Sklejasz taśmą do klejenia tkanin (do tego potrzebne żelazko, żeby rozgrzać klej), baaardzo uważając, żeby przy zgięciu materiały zostawić przestrzeń bez  kleju – musi zostać przerwa na przeprowadzenie sznurka.

DIY girlanda na wesele

Wycinasz z papieru modelowy, najpiękniejszy, wzorcowy trójkąt, który będzie podstawą do odrysowania wszystkich kolejnych.

DIY girlanda na wesele

Wycinasz odpowiednią ilość, przewlekasz sznurek i gotowe – piękna ślubna girlanda twojego autorstwa!

DIY girlanda na wesele

Kolory możesz dobierać zupełnie dowolnie, ze wsparciem szyjących koleżanek lub zbiorów resztek tkanin od babci. Pomysł jest o tyle dobry, że nie potrzebujesz 40 takich girland, wystarczy 1 do powieszenia za plecami młodej pary (ofc musi być większa niż ta do ciasta) lub kilka mniejszych do ozdoby ciasta/stołów tematycznych/słodkiego bufetu.

weselna girlanda DIY

Uważam, że efekt jest naprawdę rewelacyjny, zwłaszcza przy tak niewielkim nakładzie pracy i kosztów! Nawet jeśli zdecydujesz się tylko na ozdobę tortu, będzie to miły akcent, na który na pewno wszyscy zwrócą uwagę, a ty skromnie spuszczając oczęta będziesz mogła mówić: “To nic takiego, sama zrobiłam…”.

weselna girlanda

Zdjęć nie robiłam sama, girlandy nie wycinałam, a ciasta nie piekłam. Gdybym piekła, na pewno bym zjadła, a nie jadłam. :( Wszystko znalazłam na stronie poświęconej organizacji niewielkich wesel. Profeska!

Więcej tekstów:

Jak oszczędzić na weselu? Pierścionek na palcu, łzy w oczach rodzicielki i uśmiech na twarzy szacownego ojca. Jako młoda narzeczona odwiedzasz bliższą i dalszą rodzinę, relacjo...
DIY: winietki z szyszek Jak ja uwielbiam takie pomysły! Co jakiś czas w swoich notkach wspominam na czym polega naprawdę dobry sposób na ślubne DIY i pozwólcie, że w skrócie ...
Władca Pierścieni: Ślub Króla Uwielbiasz Tolkiena, a największym twoim marzeniem jest suknia ślubna, która przebije kreację Arweny? Gdyby tylko finanse pozwalały na urzeczywistnien...
Dekoracje na zimowy ślub Śnieżny puch, migotliwe światła, odcienie bieli, szarości i błękitu, czyli dekoracje na zimowy ślub w najbardziej standardowym wydaniu! Za tydzień ...