girlanda na wesele DIY

DIY – ślubna girlanda, czyli wreszcie sensowny pomysł!

Trafiłam na idealne ślubne DIY. Moje kryteria: mało pracy – duża oszczędność – duży efekt. Wszystkie trzy spełnione!

Girlandy, trend oczywiście z USA, na dobre już u nas zagościły. Ja popieram bardzo, bo dają naprawdę fajny efekt i pasują niemal do każdego stylu, wszystko zależy od kolorystyki. Jedynym mankamentem może być cena. Dlatego pomysł na zrobienie własnej uważam za najlepsze ślubne DIY!
girlanda na wesele DIY

Wycinasz paski przynajmniej dwa razy takiej szerokości, jakiej długości mają być poszczególne trójkąty, bo będziesz tkaninę składać na pół. Sklejasz taśmą do klejenia tkanin (do tego potrzebne żelazko, żeby rozgrzać klej), baaardzo uważając, żeby przy zgięciu materiały zostawić przestrzeń bez  kleju – musi zostać przerwa na przeprowadzenie sznurka.

DIY girlanda na wesele

Wycinasz z papieru modelowy, najpiękniejszy, wzorcowy trójkąt, który będzie podstawą do odrysowania wszystkich kolejnych.

DIY girlanda na wesele

Wycinasz odpowiednią ilość, przewlekasz sznurek i gotowe – piękna ślubna girlanda twojego autorstwa!

DIY girlanda na wesele

Kolory możesz dobierać zupełnie dowolnie, ze wsparciem szyjących koleżanek lub zbiorów resztek tkanin od babci. Pomysł jest o tyle dobry, że nie potrzebujesz 40 takich girland, wystarczy 1 do powieszenia za plecami młodej pary (ofc musi być większa niż ta do ciasta) lub kilka mniejszych do ozdoby ciasta/stołów tematycznych/słodkiego bufetu.

weselna girlanda DIY

Uważam, że efekt jest naprawdę rewelacyjny, zwłaszcza przy tak niewielkim nakładzie pracy i kosztów! Nawet jeśli zdecydujesz się tylko na ozdobę tortu, będzie to miły akcent, na który na pewno wszyscy zwrócą uwagę, a ty skromnie spuszczając oczęta będziesz mogła mówić: “To nic takiego, sama zrobiłam…”.

weselna girlanda

Zdjęć nie robiłam sama, girlandy nie wycinałam, a ciasta nie piekłam. Gdybym piekła, na pewno bym zjadła, a nie jadłam. :( Wszystko znalazłam na stronie poświęconej organizacji niewielkich wesel. Profeska!

Więcej tekstów:

DIY: kwietna ozdoba do włosów Przeglądając strony ślubne (i nie tylko), czasem trafiam na wspaniałe pomysły DIY, które tylko czekają, aby je wykorzystać. Doczekaliśmy się lata i ty...
DIY – zimowy ślub i światełka w słoikach Jak lampki to nie tylko świąteczne! Zimowy ślub nie obędzie się bez migotliwych światełek, a oto ich wersja DIY! Nic nie nadaje tak świątecznego na...
Alicja w Krainie Czarów – pomysł na ślub Alicja w Krainie Carów jest moją absolutnie ulubioną książką i od stycznia przeżywam obchodzone w tym roku 150-lecie jej ukazania się. Poza tym, że of...
Ekstremalne Przypadki: kwiaty na zimowy ślub Przypadek: Zawsze marzyłam o zimowym ślubie, uważam, że nic nie zastąpi atmosfery, jaką tworzy biały puch śniegu. Jednak przy okazji ostatnich wydatkó...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *