Nieprzewidywalna pogoda w dniu ślubu

Pogoda w dniu ślubu to jeden z kluczowych elementów większości weselnych założeń – planu na stroje państwa młodych, przyjęcia plenerowego, rodzaju wybranej sali weselnej, nawet kolorów dekoracji. Jest to również jedna z najbardziej nieprzewidywalnych ślubnych kwestii.   Jak więc sobie z nią radzić? I ile nadziei pokładać w pięknej pogodzie?

Marcowe zmiany pogodowe to najlepszy przykład na nieprzewidywalność naszego klimatu [o deszczu w dniu ślubu pisałam już tutaj]. Osobiście uważam, że jeśli na coś nie masz wpływu, lepiej się tym nie przejmować i nie stresować – lepiej skup się na rzeczach, które jeszcze możesz zmienić. Jednak najczęstszymi postawami panien młodych, z którymi miałam okazję współpracować, jest albo właśnie nadmierne przejmowanie się, albo zaklinanie pogody i liczenie na cud. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu odpowiednie przygotowanie się! Usiądź z kartką, pomyśl o najgorszym scenariuszu i o tym, jak możesz mu zapobiec. Albo po prostu przeczytaj ten tekst. ;)

Gotowa? Zerknij na te kilka sposobów przygotowania się na sytuacje, gdy pogoda w dniu ślubu postanowi cię zaskoczyć

1. Ubranie na cebulkę

Działa za każdym razem, choć może w przypadku ślubnych kreacji jest nieco większym wyzwaniem. Jeśli pogoda wydaje się niepewna, twoim największym sprzymierzeńcem są warstwy ubrań – i w trakcie upału i mrozu i ulewnego deszczu. Koronkowe bolerko, które wygląda, jak by suknia miała długi rękaw, a które możesz zdjąć, gdy temperatura będzie za wysoka. Elegancki biały płaszczyk, który narzucisz, jeśli mimo optymistycznych prognoz nagle zrobi się zimno. I oczywiście szal, etola lub krótki kożuszek, które osłonią cię podczas składania życzeń na dworze, a które łatwo będzie zdjąć, aby odsłonić olśniewającą suknię.

2. Temperatura na sali

W większości lokali to nie problem, jednak wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli bierzesz ślub plenerowy, zdecydowaliście się na przyjęcie w jurcie, w stodole lub ustawianym w polu namiocie, koniecznie dopilnuj regulacji temperatury. I to zarówno w górę jak i w dół! Co zrobisz, gdy w namiotach zapanuje niemiłosierny upał nie chłodzony żadną klimatyzacją? Albo gdy nagle zamiast 25 stopni będzie 15, a goście zmarzną tak, że żadne tańce ich nie rozgrzeją? Dopytaj managera sali o możliwość ogrzania i ochłodzenia miejsca na wesele, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

3. Zapasowe obuwie

Uważam, że buty na zmianę powinna mieć przygotowane każda para młoda – tak, tak, pan młody też! Jeśli jednak obawiasz się deszczowej pogody albo śniegu, pomyśl o dodatkowej parze butów. Takiej, którą będziesz mogła założyć po przejściu po kałużach do sali weselnej, ale też zatańczyć w niej pierwszy taniec. Podobna zasada działa przy największych upałach i tendencjach do spuchniętych nóg. Zawsze sugeruję tu buty, które już masz w szafie. Zapasowe obuwie może cię uratować, a jeśli twoje najgorsze obawy się nie spełnią, po prostu wróci na swoje miejsce po skończonym weselu.

4. Akcesoria do rozdania

Pomyśl o gościach! Martwisz się nadchodzącym deszczem? Kup parasolki, które ktoś z rodziny będzie mógł rozdać nieprzygotowanym gościom. Obawiasz się upału? Pomyśl o wachlarzach, które ochłodzą najstarszych krewnych i pozwolą wytrwać w te najgorętsze dni. A może lepszym rozwiązaniem będą butelki z wodą? Koce do okrycia nóg w zimnym kościele? Możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy od lokalizacji ślubu oraz wesela, pory roku i oczywiście pogody. :)

5. Wasze nastawienie

Jak pisałam na samym początku – pewnych rzeczy nie możesz zmienić i pogoda w dniu ślubu właśnie taką rzeczą jest. Ponieważ na własnym weselu jesteś gospodynią, twój nastrój mimowolnie udziela się gościom i wyznacza ich reakcje na pewne kryzysowe sytuacje. Jednym słowem: nie pozwól, żeby pogoda w dniu ślubu popsuła ci humor! Gwałtowny wiatr targający sukienką powinien raczej cię rozbawić niż zirytować, a ulewny deszcze być świetnym tłem do kreatywnych zdjęć. Na świeżym powietrzu większość panien młodych przebywa w dniu ślubu stosunkowo krótko, nie ma więc powodu, aby tych kilka chwil w deszczu lub śniegu decydowały o waszym samopoczuciu w tym wyjątkowym dniu!

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *