Niestandardowe kolory na ślub zimą

Ach, ślub zimą! Ten wyjątkowy czas wypełniony wszechobecnym białym puchem i wirującymi płatkami śniegu. A co jeśli zima nie wygląda tak idyllicznie, tylko straszny szarością w 1000 odcieni, a jeden bardziej przygnębiający od poprzedniego? Czas na kolor!

No niestety, romantyzmy śniegowej bieli pogoda konsekwentnie od kilku lat podważa. Ciężko już teraz powiedzieć, czy ślub zimą będzie oznaczał aurę, która do tej pory bardziej kojarzyła się z listopadem czy z marcem. Ale wiecie co? Ta niepewność ma też pozytywne konsekwencję: skoro zaślubiny w najzimniejszych miesiącach nie są już kojarzone z najniższymi temperaturami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać również dotychczasową ich kolorystykę!

Paleta kolorów na ślub zimą odpowiada mniej-więcej kolorom tej pory roku: szarości, biele, beże, odcienie niebieskiego i granatu, a dodatkowo złoto i srebro – bo święta, Sylwester, karnawał. Jeśli szukacie czegoś więcej, mam dla was propozycje niestandardowych kolorów, które zgrabnie można skomponować tak, aby odpowiadały zimowej aurze.

ZIELONY

http://smartvaforu.com/christmas-wedding-centerpieces-color-palettes/cranberry-red-green-and-gold-winter-wedding-color-inspiration-palette-winter-wedding-ideas/

Jeśli w te najkrótsze miesiące roku brakuje ci zieleni, bez problemu możesz ją wkomponować w swoją weselną paletę. Wybierz intensywny, soczysty odcień, aby przypominał ci zbliżającą się wiosnę. Taki odcień będzie grał główną rolę wśród dekoracji i dodatków, połącz go więc z bardziej stonowanymi, ciemniejszymi kolorami – butelkową zielenią i bordo.

https://www.tulleandchantilly.com/blog/hot-christmas-winter-wedding-color-palette-ideas/

Jeżeli wolisz bardziej spokojną paletę, wystarczy spojrzeć na zimowy krajobraz. Nawet obfity śnieg nie zasłoni zieleni jodeł, sosen i świerków, ani pni pozostałych drzew – niech będą twoją inspiracją! Ciemniejsze i przygaszone zielenie świetnie będą współgrać z odcieniami beżu i brązu, tworzą naturalną i neutralną kompozycję w sam raz dla miłośniczek przyrody.

http://www.fabmood.com/winter-wedding-color-palettes/green-grey-winter-wedding-color-palettes/

Zimniejsze tony również pasują do zieleni. Ślub zimą to idealny moment na sięgnięcie po paletę szarości – od najjaśniejszych, po te naprawdę nasycone. Głęboka zieleń nada im elegancji i powagi i pomoże stworzyć kolorystykę pasującą do wesel pełnych przepychu – w stylu glamour i art deco.

RÓŻOWY

http://weddingcolors.net/blush-pink-silver-and-grey-winter-wedding-palette.html

Myślałaś, że ślub zimą oznacza brak twojego ukochanego różowego? Tylko dlatego, że nie ma wokół kwiatów w tych kolorach, nie znaczy, że sam i na sam róż nie ma miejsca. Wspomniane wcześniej szarości pasują również do niego, jednak ta paleta będzie dużo bardziej dziewczęca, lekka i romantyczna.

http://theweddingring.org/tips-and-tricks-for-lovely-wedding-ceremonies/

Jeżeli nie masz ochoty na chłodne barwy (w pewnym momencie wszyscy mamy dość chłodu!) pomyśl o beżach, brązach, a nawet delikatnej zieleni. Te kolory ocieplą paletę i sprawią, że sala weselna stanie się dużo bardziej przytulna.

https://www.onefabday.com/blue-peach-and-rose-pink-wedding-color-palette/

Na koniec został nam błękit, czyli sztandarowy element zimowej kolorystyki. Odcienie niebieskiego zawsze będą barwami zimnymi. Jeśli jednak zdecydujesz się na te najjaśniejsze kolory, zestawienie z różowym będzie kojarzyć bardzo dziewczęco i romantycznie, a nawet trochę już wiosennie. Dodaj beżowe akcenty, dla przełamania dwóch kontrastowych kolorów.

ŻÓŁTY

https://junebugweddings.com/wedding-blog/7-chic-color-combos-brighten-spring-wedding/

Myślałaś, że ślub zimą nie może być dalszy od odcieni żółci? A w sumie – czemu nie…? W końcu wszystkim nam brakuje słońca, dodaj więc ten intensywny kolor do swojej palety! Przy połączeniu z bielą pięknie przyciąga oko, tylko uwaga – wybierz intensywną barwę, nie delikatnie kremowe odcienie, bo przy białym będą się wydawały po prostu przybrudzone.

https://heyweddinglady.com/winter-sunlight-yellow-gray-wedding-ideas/

Jaśniejszy żółty będzie idealnym akcentem do wnętrz wypełnionych odcieniami szarości. W mniejszym nagromadzeniu odrobinę je stonuje i nada wnętrzu ciepła. Dla gości akcenty mogą pozostać niezauważalne, ale efekt i atmosfera na pewno nie umkną ich uwagi!

https://www.elegantweddinginvites.com/wedding-blog/10-striking-neutral-wedding-color-combos-to-inspire/

Nieco bardziej szlachetną odmianą żółtego jest złoto, na które na pewno zimą nie zabraknie miejsca. Zamiast łączyć je z szarości, pomyśl o srebrze – mieszanie metali to jeden z największych trendów, jakich możemy się spodziewać w tym roku. Jest to prosty przepis na wesele pełne przepychu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *