ślubny makijaż

Ekstremalne Przypadki: Nieudany makijaż ślubny

Przypadek: Moja koleżanka zasiała we mnie totalną panikę historią o pannie młodej, której w dniu ślubu zrobiono jakiś okropny makijaż – nic jej się nie podobało. Wróciła do domu i tylko by płakała, sama coś tam próbowała poprawiać, ale efekt nie był za dobry. A co jeśli i mi się to przytrafi? Co robić w takiej sytuacji? (Karolina N.)

Odpowiedź: Przede wszystkim, jako że lepiej zapobiegać niż leczyć, pamiętaj umówić się na makijaż próbny. Oczywiście najpierw powinnaś przejrzeć dokładnie portfolio makijażystki, jednak dopiero efekt jej starań realnie pokaże ci, czego będziesz mogła spodziewać się w dniu ślubu.

Jeśli jednak dojdzie do kryzysowej sytuacji, przede wszystkim nie postępuj jak opisana panna młoda, czyli nie płacz i nie uciekaj do domu. Powiedz po prostu wizażystce, że chyba nie czujesz się komfortowo z efektem, że zwykle malujesz się inaczej (mocniej, słabiej, bardziej kolorowo itd) i zasugeruj, żeby może coś zmienić. Zastanów się dobrze, co takiego sprawia, że całość ci się nie podoba – mocne brwi? Kolor cieni? Szminka? Jeśli podasz konkrety, łatwiej będzie w krótkim czasie zmienić twój wygląd.

Pamiętaj też, że makijażystka chce ci pomóc i nie jest twoim wrogiem. Zależy jej przecież, żebyś była zadowolona z efektu i w dniu ślubu była pewna siebie. Nie wpadaj w panikę, tylko spokojnie przedyskutujcie zmiany. Poznaj też zdanie świadkowej albo mamy – może okazać się, że to nerwy przemawiają za zmianą makijażu, a tak naprawdę wyglądasz zjawiskowo. Obiektywna opinia pomoże ci to dostrzec!

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych! Dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *