Od czego zacząć współpracę z konsultantką?

Długo zastanawiałaś się czy współpraca z konsultantką jest pomysłem dla ciebie, w końcu podjęłaś decyzję i… nie wiesz od czego zacząć. Bierzesz ślub pierwszy raz, nigdy wcześniej nie byłaś w takiej sytuacji, więc trudno się dziwić, że nie jesteś pewna jak wykonać ten pierwszy krok. Nie martw się – już podpowiadam! Jest kilka sposobów na to, żeby się przygotować.

Znajdź właściwą osobę. Konsultantka ślubna nie pojawi się w twoim życiu sama z siebie, musisz więc spróbować ją znaleźć. Podpytaj koleżanki, przeszukaj Internet, zajrzyj na Instagram. Dobrze, abyś wybrała kilka opcji, bo podczas rozmowy może się okazać, że wybrana przez ciebie osoba akurat ten termin ma zajęty albo nie podejmie się pracy na odległość. Jeśli tak się zdarzy, zapytaj samą konsultantkę o polecenie znajomej. Na pewno zna sprawdzone osoby, których namiary z przyjemnością ci poda!

Przedstaw swoje oczekiwania.  Zanim zadzwonisz do konsultantki zastanów się, czego od niej oczekujesz. Współpraca z konsultantką może przybierać bardzo różne formy – od spotkań podczas których rozwiążecie konkretne problemy, po planowanie i organizację całego wesela na 300 osób i to jeszcze w innym kraju. Dobrze, abyś wiedziała w czym ma ci pomóc i potrafiła choć ramowo określić swoje potrzeby. Szczegóły ustalicie już podczas spotkania.

Znaj konkrety. Bardzo możliwe, że współpraca z konsultantką to jeden z twoich pierwszych kroków w stronę organizacji wymarzonego wesela. Zwykle po pomoc zwracają się dziewczyny, które mają już część pracy za sobą, a konsultantka zawsze chętnie pozna konkretne szczegóły. Przygotuj sobie zestaw informacji – budżet, jakim dysponujecie, liczbę gości, datę wesela, wybraną miejscówkę itd. Konsultantka pewnie i tak zwróci uwagę na rzeczy, o których jeszcze nie pomyślałaś, ale dasz jej szansę realnego oglądu sytuacji i od razu znalezienia rozwiązań, których szukasz.

NAJWAŻNIEJSZE to zrobić ten krok i faktycznie zacząć dzwonić do dziewczyn, pisać maile pod adresy znalezione na stronach i nie bać się tego kontaktu. Jeśli po rozmowie uznasz, że nie będziecie do siebie pasować, okaże się, że za wcześnie na konkretne przygotowania albo w ogóle uznasz, że współpraca z konsultantką ślubną nie jest dla ciebie – zawsze możesz się wycofać. Osobiście uważam, że kontakt z osobą, która zawodowo zajmuje się organizacją wesel bardzo pomaga pannom młodym nabrać wiatru w żagle i skupić się na konkretnych działaniach. A więc nie ma co się wahać – do dzieła! :)

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *