Powiedz „NIE” – na co nie zgadzać się podczas planowania wesela

Włożenie na palec pierścionka zaręczynowego to moment dla każdej dziewczyny niezwykle doniosły. Także dlatego, że wyznacza początek zupełnie nowego okresu w twoim życiu – czasu, kiedy każdy, dosłownie KAŻDY ma dla ciebie jakąś radę. Niestety nie wszystkie są dobre, niektóre nawet bywają nieżyczliwe. Jak utrzymać swoją niezależność i nie dać się wciągnąć w wir spełniania cudzych zachcianek? Jak sprawnie zrealizować SWOJĄ wizję wymarzonego ślubu i wesela? Kiedy odmawiać i na co nie zgadzać się podczas planowania wesela?

Pytania wydają się nie mieć końca, istnieją jednak pewne sposoby na poradzenie sobie z całym tym bałaganem. Przede wszystkim musisz być dobrze przygotowana i wiedzieć czego chcesz. W ten sposób dużo łatwiej będzie ci odrzucać kolejne sugestie – wystarczy, że zastanowisz się, czy pasują do twojej wizji. Dobrze też uzbroić się w pewne techniki, które w łatwy sposób pomogą ominąć pułapki i dotrzeć prosto do wymarzonego celu. Gotowa?

Oto lista tego, na co nie zgadzać się podczas planowania wesela:

  1. Nie pozwól, aby inni podejmowali za ciebie decyzje. Niezależna panna młoda to przede wszystkimi mistrzyni asertywności! Nie pozwól, aby inni decydowali za ciebie, choć by nie wiem jak często powtarzali swoje racje. Efekt twoich działań ma zadowolić ciebie i narzeczonego, a nie każdą ze stu osób zaproszonych na wesele!
  2. Nie zdawaj się ślepo na pomoc rodziny. Proś o pomoc, gdy tylko będziesz jej potrzebować, ale nie trać kontroli. Nie proś wujka o „załatwienie alkoholu” tylko daj jasne wskazówki – 100 butelek Wyborowej. Unikniecie nieporozumień, stresu i frustracji z obu stron – w końcu rodzina naprawdę ma dobre chęci.
  3. Nie dopuść do sytuacji, w której za wszystko odpowiadasz. Będziesz z każdej strony zasypywana setkami pytań dotyczących ślubu i wesela i nie ma powodu, żebyś wszystko brała na swoje barki. Przede wszystkim podziel się obowiązkami z narzeczonym i nie zapomnij o pomocy podwykonawców. Jeśli boisz się, że w dniu ślubu wszystko się posypie, zatrudnij koordynatora i ciesz się pewnością powodzenia całego przedsięwzięcia. Sama się ze wszystkim nie uporasz i im szybciej nauczysz się delegować obowiązki, tym będzie ci łatwiej.
  4. Nie daj się przekonać, że jeszcze jest czas. Im wcześniej zaczniesz przygotowania, tym lepiej. W końcu zamówienie papeterii z półrocznym wyprzedzeniem nie sprawi, że papier wyblaknie, a literki zmienią swoje miejsca. Załatw wszystko co możesz jak najszybciej i ciesz się zasłużonym, a nie pozornym, spokojem.
  5. Nie wpadnij w manię… odmawiania! To, że z każdej strony słyszysz rady i sugestie szybko stanie się irytujące. A przecież część z nich może okazać się naprawdę wartościowa! Zirytowana ciągłymi uwagami typu „Ja bym to zrobiła inaczej…” nie zacznij z miejsca uciszać życzliwych i ignorować ich zdanie. Na niektóre rzeczy po prostu nie wpadniesz, a o innych zapomnisz. Najgorsze, co możesz zrobić to zakładać, że żadna rada nie jest ci potrzebna i wszystko wiesz najlepiej. Czasem warto posłuchać wskazówek – nawet jeśli dotyczą tego, na co nie zgadzać się podczas planowania wesela :)

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *