Ekstremalne przypadki: Rozwiedzeni rodzice na weselu

Przypadek: Moi rodzice są rozwiedzeni i skłóceni. Tata w ogóle się obraził i nie zamierzał pojawić na weselu, ale teraz, chyba na złość mamie i ojczymowi, zmienił zdanie, a w dodatku chce przyprowadzić nową dziewczynę. Gdzie powinni siedzieć i jak mam to rozplanować, żeby spędzić wesele we w miarę miłej atmosferze i aby nikt nie poczuł się urażony? Czy rozwiedzeni rodzice na weselu to w ogóle dobry pomysł? (Paula)

Przypadek Pauli był naprawdę ekstremalny, także ze względu na jej zaangażowanie emocjonalne. Ta sytuacja jest o tyle łatwa, że i mama i tata mają nowych partnerów, więc będą mieli i towarzystwo, i wsparcie w trakcie wesela. Chodzi o rozdzielenie skłóconych stron przy jednoczesnym odciążeniu Państwa Młodych.

Przy Pauli powinien usiąść świadek z partnerką, przy jej mężu świadkowa z partnerem (lub na odwrót), a dopiero obok nich rodzice – np. matka męża, ojciec panny młodej, jego partnerka, a z drugiej strony ojciec pana młodego, matka panny młodej i jej partner. Najlepiej, aby dla wszystkich znalazło się miejsce przy głównym stole, nawet jeśli nowa dziewczyna ojca nie do końca tam pasuje.

Jeśli zaś do dyspozycji są mniejsze, kilkuosobowe stoliki, sprawa jest jeszcze prostsza – każde z rodziców siada z częścią rodziny, możliwie najdalej od siebie, ale w równej odległości od nowożeńców.

Wpis po raz pierwszy ukazał się w sierpniu 2015 roku.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych! Dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *