Sesja narzeczeńska – o co w tym wszystkim chodzi

Dziś wielkie święto, bo przed wami pierwszy wpis gościnny! Fotograf Hania Majchrzak z Fotoimpress.pl opowie wam o jednym ze ślubnych trendów, który zyskuje w Polsce na popularności z każdym dniem. Znasz określenie “sesja narzeczeńska”? Spójrz na całe przedsięwzięcie okiem fotografa i szybko pisz do Hani – czas na chwilę relaksu w ferworze ślubnych przygotowań!

Przedślubne przygotowania to z pewnością dla Was niezwykle emocjonujący i radosny czas, lecz jednocześnie wraz ze zbliżaniem się daty ślubu pojawia się coraz więcej stresu, a głowa pęka od pytań – czy na pewno wszystko załatwiliśmy, czy menu właściwie wybrane, czy salon odpowiednio dopasuje suknię ślubną, czy…? Można oszaleć! 

Mam dla was świetny pomysł na mały chillout przed ślubem – sesję narzeczeńską. Tak, tak! Taka przedślubna sesja małymi krokami już od kilku lat wchodziła pod nasze polskie strzechy, aby obecnie na dobre zadomowić się jako jeden ze stałych elementów przygotowań do ślubu. Uważam, że zdjęcia narzeczeńskie powinny być absolutnym must have dla każdej Młodej Pary – szczególnie dla tych osób, które na myśl o staniu przed obiektywem dostają aż gęsiej skórki…

Sesja narzeczeńska cena

Taka sesja to doskonała okazja, aby oswoić się z obiektywem i w dniu ślubu nie stresować się obecnością aparatu. Fotograf, który dokumentuje wasz ślub, wchodzi w bardzo intymną część waszego życia, w wasze emocje. Na ten jeden dzień staje się najbliższym znajomym. Warto, aby wasze relacje z nim były jak najbardziej przyjacielskie i na luzie – fotografowi ułatwi to pracę w dniu ślubu (i dzięki temu wasze zdjęcia będą jeszcze piękniejsze!), a wam zaoszczędzi niepotrzebnego stresu. Dlatego sesja narzeczeńska to świetna okazja na przełamanie pierwszych lodów z fotografem i jego groźnie wyglądającym sprzętem! ;)

Sesja narzeczeńska wykonywana jest na luzie, podczas niej jest dużo śmiechu, jeśli macie ochotę możecie się przebierać, wygłupiać – wszystko dozwolone! Co więcej – to wspaniały czas bliskości, jest sporo przytulania, całowania, okazywania sobie uczuć – na co nie zawsze jest czas w codziennej gonitwie… Na 100% rozładujecie przedślubny stres – gwarantuję!

Sesja narzeczeńska cena

Jest też bardzo praktyczna i oryginalna strona sesji przedślubnej:
1. Zdjęcia z takiej sesji możecie wykorzystać na zaproszenia lub karteczki “save the date”.
2. Nie macie pomysłu na podziękowania dla rodziców? Na pewno nic ich tak nie ucieszy i nie wzruszy, jak fotoalbum bądź fotoksiążka z pełnymi radości waszymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej! To bardzo osobisty prezent od serca i na pewno będą nim zachwyceni! Oczywiście zamiast fotoksiążki możecie wybrać np. wielkoformatowy wydruk na płótnie do powieszenia na ścianie – i nie zapomnijcie o kopii dla was samych. :)
3. Zdjęcia z sesji mogą urozmaicić pokaz slajdów z historii waszej znajomości – będzie to bardzo sympatyczna weselna atrakcja zarówno dla was, jak i dla waszych gości.
4. Wasze fotografie z sesji mogą również stać się miłym dodatkiem do dekoracji sali weselnej (np. przy tablicy pokazującej rozmieszczenie stolików dla gości) albo jako dodatek do podziękowań dla gości.

sesja narzeczeńska cena

Jeśli już nabraliście chęci, aby mieć swoją własną sesję narzeczeńską, zapytacie pewnie – kiedy i gdzie? Otóż sesja może się odbyć 1-2 lata przed ślubem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować ją na kilka miesięcy czy kilka tygodni przed ceremonią. Można także uwzględnić w niej motywy osobiste – jeśli poznaliście się lub zaręczyliście się np. na Boże Narodzenie, w Walentynki czy też w inny zimowy dzień, wówczas sesja w zimowej aurze będzie świetnym pomysłem. Jeśli wasz miesiąc przypada w innym okresie roku, zaplanujcie sesję wśród kwitnącej zieleni, w zbożu, na plaży albo w jesiennych kolorowych liściach.

To samo tyczy się miejsca wyboru sesji – możecie być z nim związani emocjonalnie, ale może też być zupełnie neutralne, zaproponowane przez fotografa. Przecież i tak najważniejsi na zdjęciach jesteście wy i wasze emocje, a reszta to tylko dodatek… :)

Hania Majchrzak
fotoimpress.pl

sesja narzeczeńska cena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *