Sesja ślubna a rzeczywistość

Jeśli szykujesz się do ślubu dobrze wiesz, że z każdej strony wydają się otaczać cię ślubne inspiracje. Wystarczy oryginalna fryzura koleżanki albo ciekawa kolorystyka bukietu w oknie kwiaciarni i od razu próbujesz przenieść to na realia swojego ślubu, wykorzystać i dostosować do swoich planów. A gdy wszystko masz już zaplanowane zerkasz na Pinterest albo Instagram, trafiasz na zdjęcia „boho panny młodej” albo „ślubu z bajki” i okazuje się, że wszystkie twoje starania na darmo – bo sesja ślubna a rzeczywistość, którą próbowałaś sobie wykreować, to dwie zupełnie różne rzeczy.

sesja ślubna a rzeczywistość

Nie wszystko może wyglądać, jak na zdjęciu… Źródło: www.ebaumsworld.com

Ostatnio w ciągu tygodnia aż trzy osoby poskarżyły mi się na panny młode sugerujące się Pinterestem albo robiące ślub pod zdjęcia na Instagram. Szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy, choć obu serwisów jestem ogromną fanką i nie mam nic przeciwko dopracowanemu i dopiętemu na ostatni guzik weselu. Na czym więc polega problem? Chodzi o rozbieżność pomiędzy tym, co prezentowane jest podczas stylizowanych sesji ślubnych, a ślubem i weselem z prawdziwego życia. Niektóre elementy zostały przygotowane tylko na potrzeby zdjęć, a więc wystarczy, aby przetrwały kilkadziesiąt minut. Dym, który otacza pannę młodą z egzotycznego kadru nie może Ci towarzyszyć przez całe wesele. Pocięte kwiaty ułożone pod kloszami po prostu zwiędną. A zdobycie jednorożców, które będą się przechadzać w pobliżu sali weselnej może się okazać niemożliwe. Choć oczywiście nie musi :)

sesja ślubna a rzeczywistość

Sesja a rzeczywistość w wydaniu Madonny. Źródło: celebitchy.com

To trochę tak, jak z Photoshopem, albo gwiazdami, które staramy się naśladować. Sesja z okładki Glamour to tylko jedno ujęcie, chwila nad którą pracuje sztab specjalistów z kilkunastu różnych dziedzin, oczywiście z pomocą grafika komputerowego, a i tak wszyscy traktują wygląd modelki jak cel, który za wszelką cenę trzeba osiągnąć. Czy można uznawać takie zdjęcia za szkodliwe lub bezwartościowe? Czy to może w naszym podejściu powinno się coś zmienić? Z jednej strony dobrze wiemy, że gwiazdy nie wyglądają tak przez cały czas. Z drugiej, nie przeszkadza nam to w próbach odtworzenia ulubionego looku, ułożenia równie pięknej, koniecznie rozwianej przez wiatr, fryzury albo schudnięcia do rozmiarów prezentowanych przez obróbkę graficzną. I w podobną pułapkę wpada panna młoda oczekująca, że to, co pojawia się na stylizowanej ślubnej sesji, będzie w stanie odtworzyć 1:1 na własnym weselu. A przecież są to zupełnie inne warunki, i to nie tylko dla dekoracji, ale przede wszystkim dla nowożeńców! Z czasem zamiast na uczuciach i przeżyciach, które towarzyszyć mają ci przecież tylko raz w życiu, skupiasz się na zrobieniu wrażenia na gościach albo uzyskaniu idealnych fotek do pochwalenia się na Facebooku. A przecież to Młoda Para ma być najważniejsza…

IMG_8057

Ślubne inspiracje (góra) przepięknie przetłumaczone na język rzeczywistości (dół). Źródło: theeverylastdetail.com i artisancakecompany.com

Jaka jest na to rada? Postaraj się zachować równowagę i pozostawić inspiracje w strefie inspiracji. To, że stylizacje ślubne są bajkowe i zapierają ci dech w piersiach to przecież nic złego – ja reaguję na ich widok zupełnie tak samo. Pozwól, aby cię inspirowały i spróbuj wpleść ich elementy w swój ślub i wesele. Ale nie nie stawiaj sobie za cel odtworzenia ich w 100%, bo sesja ślubna a rzeczywistość zawsze będą się różnić. Najlepszą radą, jaką można udzielić pannie młodej jest elastyczność – wcale nie musisz odwzorować kompozycji ze zdjęcia co do najmniejszego szczegółu, aby twój ślub był magiczny, a wesele niezapomniane. One i tak takie będą! Daj sobie odrobinę luzu i pozwól na luksus zmiany zdania połączonego z kroplą dowolności. Zmniejszy to poziom stresu jaki towarzyszy przygotowaniom, a tobie pozwoli osiągnąć faktyczny cel każdej narzeczonej – cieszenie się swoim Wielkim Dniem, zamiast zamartwiania o wygląd każdego szczegółu. Na dłuższą metę one i tak nie mają znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *