Skromne suknie ślubne

Przez jakiś czas żyłam w nieświadomości, że skromne suknie ślubne naprawdę istnieją. Cała idea kojarzyła mi się z mocno wierzącymi osobami, mocno odciętymi od świata i mocno separującymi córki od wszelkich przejawów popkultury. Nie mam na myśli polskich warunków – raczej ultra-dziwaczne mini sekty amerykańskie, w których normalne jest posiadanie kilkanaściorga dzieci, ale zupełnie niesłychane jest np. korzystanie z internetu. Zdziwiłam się więc widząc skromne suknie ślubne, czyli Modest by Mon Cheri Bridal, na relacji z Bridal Fashion Week. Otóż okazuje się nie tylko, że ktoś je faktycznie szyje, ale też, że są… normalne.

Ciekawa wydaje mi się idea przedstawiania całej kolekcji – “Oto skromne suknie ślubne!”. Jednak muszę przyznać, że przez ostatnie lata ślubna moda zdecydowanie poszła w kierunku zbytniego odsłaniania ciała panny młodej. Nigdy nie rozumiałam, czemu na własnym weselu (kiedy przecież przyrzeka miłość jednemu mężczyźnie do końca życia) narzeczona ma ochotę być wyzywającym symbolem seksu. Może w tym kontekście skromne suknie ślubne to powiew świeżego powietrza i poważny zwrot w trendach modowych? Choć moim zdaniem wyglądają po prostu jak zwykłe sukienki i na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się ze skrajnym konserwatyzmem. Wiele z nich uszytych jest za to w stylu boho, który oczywiście ze względu na osobiste preferencje muszę pochwalić :) Zresztą same oceńcie – czy takie kroje naprawdę są aż tak “skromne”?

Wszystkie zdjęci pochodzą ze strony Brides.com.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *