ślubna inspiracja

Ślub bez inspiracji

Nie wszystkie panny młode marzą o zrobieniu na gościach wrażenia i zorganizowaniu wesela, jakiego świat nie widział. Niektórym wystarcza samo wzięcie ślubu z ukochaną osobą.

Staram się dzielić z wami różnymi ślubnymi inspiracjami, które pomagają stworzyć nastrój ślubu i spełnić marzenia o idealnym weselu. Powoli oryginalne, przemyślane i szczegółowo zaplanowane wesela stają się obowiązkowe, a panny młode prześcigają w wyjątkowych pomysłach, które mają zachwycić gości. Czy ślub pozbawiony tego wszystkiego jest zwyczajnie gorszy?

Zagapiłaś się w weselnych przygotowaniach i nie zdążyłaś dokładnie zaplanować kolorystyki, motywu przewodniego i zaskakujących atrakcji dla gości*. W zasadzie nawet nie wiedziałaś, że tak się teraz robi i że jednym z twoich obowiązków jest zapewnienie weselnikom niezapomnianej zabawy, którą będą wspominać do końca życia. Zapomniałaś o opowiadaniach koleżanki o jechaniu dorożką do ślubu i wyleciało ci z głowy wynajęcie mercedesa z lat 30., który dowiózł by was o ołtarza. W zasadzie na wszystko już jest za późno, a im więcej czytasz o ślubnych usługach, których nie zarezerwowałaś, tym bardziej twoja ceremonia wydaje się bezwartościowa. Czujesz już narastającą panikę?

Tak naprawdę fakt, że nie wyszukałaś starannie żadnych ślubnych inspiracji nic nie zmienia. Ich rolą jest pomoc w podjęciu decyzji – mają ułatwiać przygotowania, a nie dodatkowo cię stresować! Ślub jest ceremonią, która dla młodej pary jest tak samo ważna jeśli odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego w centrum miasta jak i na Hawajach w towarzystwie rodziny, która przyleciała na twój koszt. Ślubna otoczka, wszystkie te dekoracje, kolorystyki i motywy przewodnie dla wielu osób są bardzo ważne, jeśli jednak nie jesteś jedną z nich twój ślub nie jest przez to skazany na niepowodzenie. Jego celem jest zawarcie małżeństwa i jeśli uda wam się to osiągnąć, możesz pogratulować sobie sukcesu. To, że bardziej zależy ci na spokojnym spędzeniu tego dnia z najbliższymi niż bezustannym martwieniu się dostawą wszystkich zamówionych atrakcji, nie świadczy przecież o tobie źle. Wasze wesele i tak będzie niepowtarzalne, bo jest uczczeniem was jako pary oraz uczucia, które was połączyło – a tego przecież nic nie przebije. Wszystko inne to zaledwie otoczka i każda panna młoda ma prawo zdecydować, jak będzie wyglądała w jej przypadku. Najważniejsze i tak jest to, co kryje się w środku.

*Uwaga, nie myl tego wszystkiego z wizją swojego wesela – tą powinnaś mieć zawsze, nawet jeśli ogranicza się do stwierdzenia, że po prostu rezygnujecie z przyjęcia.

Zdjęcie pochodzi z Chris Lang Wedding.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *