Ślub w listopadzie – zły pomysł?

Istnieją setki przesądów związanych z dniem ślubu, samą ceremonią i potem weselem. Najdotkliwiej ucierpiał na nich chyba listopad,  powszechnie uznawany za miesiąc zupełnie do ślubu się nie nadający. Czy ślub w listopadzie to faktycznie taki zły pomysł?

Zła sława listopada wynika po części z ponurych skojarzeń. Chodzi oczywiście o dzień Wszystkich Świętych, nazywany też Świętem Zmarłych. Miesiąc zaczyna się od dni poświęcanych na wspominanie osób, które już od nas odeszły, refleksję nad przemijaniem, rozmyślanie o śmierci. Tematyka, której przy okazji ślubu faktycznie większość wolałaby unikać, ale jest to przecież tylko 1 dzień z 30! Czy smutny nastrój powinien kłaść się cieniem na resztę miesiąca, czy chodzi o coś jeszcze?

Ślub w listopadzie większości osób wydaje się niewłaściwy również ze względu na pogodę. Listopad to taki dziwny miesiąc przejściowy – niby jeszcze jesień, ale żółtych liści brak, a słońce rzadko wygląda zza chmur. Niby prawie zima, ale śniegu nie uświadczysz a temperatury mimo wszystko nieco za wysokie na wymarzone białe futro ślubne. Aha, no i na pewno akurat w wybrany przez ciebie weekend będzie padać ulewny deszcz. I tak źle i tak niedobrze.

Tak naprawdę to właśnie ta specyficzna listopadowa aura narobiła listopadowi takiej złej sławy. Ciężko się przygotować do wesela, które może wypaść w weekend słonecznej jesieni lub zimowej pluchy, prawda? Takie właśnie uroki listopada. Jednak kompletna rezygnacja ze ślubu w tym miesiącu jest typowym martwieniem się na zapas!

Wszystko można zorganizować w taki sposób, że pogoda wam nie przeszkodzi. Sama przyznaj, że grudniowe czy lutowe śluby też miejsce miewają, a przecież ciężko powiedzieć, że to ze względu na zalety pięknej pogody z jakiej te miesiące przecież wcale nie słyną. Jeśli idealna data na wasz ślub to ta listopadowa, bez wahania rezerwuj salę i wszystkich usługodawców. Nie tylko część usług będzie tańsza, ale też jest szansa, że wybrane przez ciebie firmy będą miały wolne terminy właśnie w tym niezbyt popularnym ślubnym miesiącu. A jeśli wahasz się ze względu na skojarzenia ze Świętem Zmarłych, nic prostszego – wybierz drugą połowę listopada i problem z głowy! Bądź pierwszą, która doceni ten miesiąc i na zawsze pomoże pozbyć się jego złej sławy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *