ślub w święta

Ślub w Święta – tak czy nie?

Atmosfera Bożego Narodzenia ma w sobie niepowtarzalny romantyzm, którego nie sposób odtworzyć w innym okresie roku. Dlaczego więc nie zdecydować się na ślub w święta?

Trudno odmówić Świętom Bożego Narodzenia wyjątkowej atmosfery – myślimy o najbliższych, podsumowujemy cały rok i snujemy plany na przyszłość, a wszystko w towarzystwie pysznego jedzenia i oczywiście kropelki lub dwóch alkoholu. Czyli robimy to wszystko z czym kojarzy się ślub i wesele. Może warto połączyć te dwie okazje?

Wiele panien młodych okazuje się fankami świątecznej atmosfery w takim stopniu, że nie wyobrażają sobie wybrania innej pory roku. Jeśli wcześniej nie słyszałaś o Bożonarodzeniowym ślubie, uwierz mi, że takie rzeczy się dzieją. Zgromadzenie w jednym miejscu całej rodziny może być okazją wartą wykorzystania, a przy odrobinie szczęścia układ dni wolnych pozwoli na przedłużenie świętowania – tak jak w tym roku. No i te światełka, płatki śniegu (ekhm), ulice tonące w dekoracjach… Taką atmosferę trudno odtworzyć, a ślub w święta sprawi, że co roku cały świat będzie z tobą świętował kolejne rocznice na skalę, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć.

Warto więc, czy jednak nie? Jest to sprytne pogodzenie dwóch okazji, czy dodatkowy kłopot dla wszystkich zainteresowanych? Wykorzystanie wolnych terminów czy odwrócenie uwagi od Wigilii?

Warto, bo…

Masz od razu gotowy temat przewodni i kolorystykę ślubu. Kościół i Urząd Stanu Cywilnego będą pięknie udekorowane. Dostaniesz posezonowe zniżki na wszystkie ślubne usługi. Podczas wyprzedaży (sierpień) i targów ślubnych (od października) możesz kupić wymarzoną sukienkę za ułamek ceny. Świąteczne promocje obniżą cenę obrączek. Rodzina i tak szuka okazji do spotkania, wspólnego jedzenia i picia.

Zastanów się dwa razy…

Trudno o temat przewodni i dekoracje inne niż świąteczne. Krewni chętnie spędzą z tobą ten czas, ale znajomi przywiązani są do swoich rodzin – czy możesz liczyć na ich obecność? Wiele osób organizuje Wigilię w lokalach, więc ceny mogą nie być tak niskie jak się spodziewałaś (nawet parę dni po Świętach). Jeżeli faktycznie chcesz wziąć ślub w Święta (24 lub 25 grudnia) starsze osoby mogą to uznać raczej za utrudnienie i fanaberię kolidującą z tradycją. Rodzina chętnie skorzysta z opcji 2 w 1 – jeden prezent na dwie okazje: Boże Narodzenie i ślub.

A więc warto, czy nie warto? A może któraś z was ma już za sobą ślub w Święta i może się podzielić wspomnieniami? Zaślubiny w tym okresie na pewno są niezapomniane!

 

Więcej tekstów:

Ekstremalne Przypadki: Jak prosić o pieniądze zami... Przypadek: Zamiast prezentów ślubnych wolelibyśmy od rodziny dostać pieniądze. Nie chodzi o wyciąganie kasy, ale po prostu nie potrzebujemy prezentów ...
Władca Pierścieni: Ślub Króla Uwielbiasz Tolkiena, a największym twoim marzeniem jest suknia ślubna, która przebije kreację Arweny? Gdyby tylko finanse pozwalały na urzeczywistnien...
Dzieci na weselu – przygotuj się! Dzieci na weselu? Temat naprawdę kontrowersyjny, choć na początku może się taki nie wydawać. Zapraszać, czy nie zapraszać? Urazisz znajomych pomijając...
Czy warto liczyć na pieniądze z wesela? Znasz określenia: "na weselu się odkujecie", "przecież wam się zwróci", "zarobicie sobie". Liczę, że nie wzbudzają u ciebie fałszywych nadziei na zbic...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *