Ślub w Święta – tak czy nie?

Atmosfera Bożego Narodzenia ma w sobie niepowtarzalny romantyzm, którego nie sposób odtworzyć w innym okresie roku. Dlaczego więc nie zdecydować się na ślub w święta?

Trudno odmówić Świętom Bożego Narodzenia wyjątkowej atmosfery – myślimy o najbliższych, podsumowujemy cały rok i snujemy plany na przyszłość, a wszystko w towarzystwie pysznego jedzenia i oczywiście kropelki lub dwóch alkoholu. Czyli robimy to wszystko z czym kojarzy się ślub i wesele. Może warto połączyć te dwie okazje?

Wiele panien młodych okazuje się fankami świątecznej atmosfery w takim stopniu, że nie wyobrażają sobie wybrania innej pory roku. Jeśli wcześniej nie słyszałaś o Bożonarodzeniowym ślubie, uwierz mi, że takie rzeczy się dzieją. Zgromadzenie w jednym miejscu całej rodziny może być okazją wartą wykorzystania, a przy odrobinie szczęścia układ dni wolnych pozwoli na przedłużenie świętowania – tak jak w tym roku. No i te światełka, płatki śniegu (ekhm), ulice tonące w dekoracjach… Taką atmosferę trudno odtworzyć, a ślub w święta sprawi, że co roku cały świat będzie z tobą świętował kolejne rocznice na skalę, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć.

Warto więc, czy jednak nie? Jest to sprytne pogodzenie dwóch okazji, czy dodatkowy kłopot dla wszystkich zainteresowanych? Wykorzystanie wolnych terminów czy odwrócenie uwagi od Wigilii?

Warto, bo…

Masz od razu gotowy temat przewodni i kolorystykę ślubu. Kościół i Urząd Stanu Cywilnego będą pięknie udekorowane. Dostaniesz posezonowe zniżki na wszystkie ślubne usługi. Podczas wyprzedaży (sierpień) i targów ślubnych (od października) możesz kupić wymarzoną sukienkę za ułamek ceny. Świąteczne promocje obniżą cenę obrączek. Rodzina i tak szuka okazji do spotkania, wspólnego jedzenia i picia.

Zastanów się dwa razy…

Trudno o temat przewodni i dekoracje inne niż świąteczne. Krewni chętnie spędzą z tobą ten czas, ale znajomi przywiązani są do swoich rodzin – czy możesz liczyć na ich obecność? Wiele osób organizuje Wigilię w lokalach, więc ceny mogą nie być tak niskie jak się spodziewałaś (nawet parę dni po Świętach). Jeżeli faktycznie chcesz wziąć ślub w Święta (24 lub 25 grudnia) starsze osoby mogą to uznać raczej za utrudnienie i fanaberię kolidującą z tradycją. Rodzina chętnie skorzysta z opcji 2 w 1 – jeden prezent na dwie okazje: Boże Narodzenie i ślub.

A więc warto, czy nie warto? A może któraś z was ma już za sobą ślub w Święta i może się podzielić wspomnieniami? Zaślubiny w tym okresie na pewno są niezapomniane!

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *