Śniadanie w dniu ślubu

Wszystkie wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a dzień ślubu nie powinien stanowić od tej zasady wyjątku. Nie rezygnuj z posiłku, po prostu zawczasu zdecyduj, co powinno tego dnia czekać w lodówce.

Dlaczego śniadanie w dniu ślubu sprawia dziewczynom takie problemy (panom zapewne też sprawia, ale przyznaję, że żaden ze mną o tym nie rozmawiał)? Cóż, przede wszystkim na codzień wiele osób nie je śniadania. Osławiona w wielu moich tekstach Aga też unika porannego posiłku, bo musiałaby wcześniej wstać z łóżka i przed wyjściem z domu oprzytomnieć na tyle, żeby nie dosypać soli do kawy albo nie obciąć sobie palca szykując owoce do musli. Z dumą stwierdzam, że nigdy nie pomijam śniadania – jestem na to po prostu za słaba. Pierwsza myśl codziennie rano brzmi mniej więcej „jeeeeeeeeść” i nie ma szans żebym w takim stanie ruszyła gdziekolwiek. Jednak wiele lat systematycznego uczenia organizmu że rano nie otrzyma posiłku u wielu osób zadziałało i o ile sprawdza się na codzień, w dniu ślubu może być przyczyną spełnienia najczarniejszych scenariuszy.

Healthy-Breakfast-Food-Ideas

Pamiętaj, że mówimy o Twoim Wyjątkowym Dniu. Całe to zamieszanie, grafik wypełniony po brzegi, ciągłe pytania, decyzje, a wiadomo, że bez panny młodej nic nie zostanie zrobione. Gdy ustalane tak dokładnie trybiki pójdą w ruch, po prostu nie znajdziesz czasu na jedzenie. Jeśli nie zaczniesz dnia od posiłku, może okazać się, że nie picie kawy w sukni ślubnej albo jedzenie jajecznicy podczas nakładania makijażu po prostu nie będzie czasu. Więc nawet jeśli na codzień przed 10:00 nie zaglądasz do kuchni, ten jeden raz zrób wyjątek.

Delicious Egg Omelet with Ham and Vegetables on the Plate

Delicious Egg Omelet with Ham and Vegetables on the Plate

Głodna panna młoda to zła panna młoda. To zestresowana, zniecierpliwiona i rozdrażniona panna młoda. Możliwe, że nie poczujesz głodu, a widok mamy z talerzem będzie cię tylko irytował, ale pamiętaj, że następną szansę dostaniesz dopiero wieczorem. Czy na pewno chcesz przez cały dzień myśleć o kolacji zamiast skupiać się na dniu, na który tyle czekałaś? Ryzykować zasłabnięcie i przerwanie ceremonii, a potem szybką wizytę na ostrym dyżurze? Spędzenie wesela w łazience, gdy pierwszą potrawą, którą otrzyma ściśnięty całodniowym postem żołądek będzie zupa borowikowa?

yourstudentbody.com

yourstudentbody.com

Jeśli przez wiele miesięcy dbałaś o zdrową dietę, aby w dniu ślubu wyglądać jak bogini, nie porzucaj jej teraz. Nie musisz jeść tostów z serem albo aromatycznego McMuffina. Wybierz pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, trochę owoców, jajka – dłużej będziesz najedzona, a tym samym spokojniejsza i bardziej skupiona. To twój ślub, nie chcesz go przegapić!

11

whatisahealthybreakfast.com

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *