wybieranie świadkowej

Ekstremalny Przypadek – wybieranie świadkowej

Przypadek: Mój problem dotyczy świadkowej. Wiem, że moja przyjaciółka jest przekonana, że to ona nią zostanie, ale ja nie wyobrażam sobie nikogo, poza moją siostrą. Nie wiem jak jej powiedzieć, że już dawno wybrałam świadkową i to nie jest ona, może powinnam poczekać, aż będzie bliżej ślubu? Nie chcę, jej urazić, ale podjęłam już decyzję! / Ewelina

Czekanie ci nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić. Czas, który mogłabyś poświęcić na faktyczne ślubne przygotowania spędzisz na martwieniu się reakcją przyjaciółki, a ona na pewno zauważy zmianę w twoim zachowaniu. W dodatku każde wasze spotkanie zmieni się w krążenie wokół tematu (z twojej strony) i czekanie na ostateczną decyzję (z jej).

Najlepiej po prostu porozmawiaj z nią szczerze. Jeśli faktycznie podjęłaś już decyzję, nie ma sensu jej ukrywać – przyjaciółka i tak się o wszystkim dowie, lepiej więc, aby dowiedziała się jako pierwsza i to bezpośrednio od ciebie. Powiedz jej, jak bardzo cenisz  sobie waszą przyjaźń, a ona na pewno zrozumie, że rodzina w takich sytuacjach ma pierwszeństwo. Spróbuj zaangażować ją w przygotowania do wesela, pytaj o zdanie i radę, tak, aby nie czuła się pominięta i odstawiona na boczny tor. Poproś ją o pomoc w wyborze sukienki, wzorów zaproszeń i na bieżąco informuj o postępach w przygotowaniach – innymi słowy zachowuj się po prostu swobodnie.

Takie rozwiązanie ma jednak pewien haczyk. Jeśli przyjaciółka nie ma być świadkową, a stale prosisz ją o pomoc w przygotowaniach, może w końcu poczuć się po prostu wykorzystywana. Okaże się, że i tak pełni tą rolę, bez otrzymania tytułu. Dlatego dopilnuj, aby zachować równowagę pomiędzy obciążaniem obowiązkami, a angażowaniem w szykowanie ślubu.  Sytuacja musi być jasna dla każdej ze stron, a za to odpowiada, niestety, wyłącznie panna młoda.

Zdjęcie z

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Umów się ze mną na bezpłatną, 15-minutową konsultację on-line i dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych! Dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *