Tatuaże zamiast obrączek – debata

O pierścionkach na blogu pisałam już nie raz, a nawet nie dwa razy – która dziewczyna nie lubi biżuterii? Nie osądzajcie mnie zbyt surowo. No i jak by nie patrzeć pierścionek zaręczynowy i obrączka to pewne stałe tego całego ślubno-weselnego przedsięwzięcia, więc nadal trzymam się tematu. Jednak czy aby na pewno? Jak widać nic już na tym świecie nie jest pewne, bo  coraz popularniejsze wydają się być… tatuaże zamiast obrączek! I co z tym fantem zrobić…

tatuaże zamiast obrączek

http://weddingdecor.us/photo/wedding-rings-tattoos-designs

Sam pomysł znany jest od wielu lat, a jego popularność wydawała się w zasadzie przeminąć. Czemu więc wciąż słyszę o zakochanych parach, które na serdecznych palcach wolą tatuaże zamiast obrączek? Najwyraźniej nadal są chętnie, gdzie popyt tam podaż itd. Tekst na ten temat jest o tyle trudny, że równie dobrze mógłby się składać z samych zdjęć rzeczonych tatuaży. Przygotowałam nawet listę „za” i „przeciw”, żebyś mogła łatwiej podjąć decyzję jeśli nadal się wahasz, ale oto jak wygląda ostateczna jej wersja:

ZA:

  • jest na zawsze
  • każdy zwróci na niego uwagę
  • będziesz go widzieć codziennie

PRZECIW:

  • jest na zawsze
  • każdy zwróci na niego uwagę
  • będziesz go widzieć codziennie
tatuaże zamiast obrączek

http://heidipowell.net/422/best-friends-first/

Jak widać lista nie przyniosła rozwiązania, czas więc chyba na subiektywną ocenę autorki, czyli moją. Jeśli więc nadal nie podjęłaś decyzji, doradzam z głębi serca – nie rób tego. Wytatuowana na ciele kreska (czy cokolwiek to ma być) wcale nie znaczy, że bardziej kogoś kochasz. Wcale też nie znaczy, że będziesz mu bardziej oddana ani wierna. A co gorsza – on tobie też nie. Na argument „no przecież obrączkę można zdjąć i nie widać, że ktoś jest żonaty” odpowiadam: owszem, można i właśnie o to chodzi. Jeśli będzie chciał znaleźć inną dziewczynę, to znajdzie nawet chodząc z tatuażem twojego zdjęcia dowodowego na piersi. A jeśli zdrady mu nie w głowie, to choćby po ślubie od razu zgubił to złote kółko, niczego to nie zmienia. A skoro już teraz martwisz się o ewentualne flirty swojego ukochanego, to może wcale nie obrączka jest problemem…?

Tattoo-Wedding-Rings-Ideas

http://wedding.danamasting.com/1040-tattoo-wedding-rings-designs.html/tattoo-wedding-rings-ideas/

Pomyśl też o sobie i ewentualnych trudnościach. Jeśli masz już kilka tatuaży, jest szansa, że ten akurat nie zwróci uwagi postronnych osób, ale ty na zawsze zapamiętasz, co miał oznaczać. Przy okazji rozwodu i tak będziesz musiała za każdym razem sięgając po szklankę, pisząc na komputerze i malując paznokcie patrzeć na symbol wieczności ironicznie widoczny na palcu.  Jedyna szansa to usunięcie tatuażu, albo nadzieja, że w tym miejscu i tak sam się szybko zetrze.

nrbph3gnalf3p7ydstqv

http://www.sheknows.com/love-and-sex/slideshow/2398/15-tattoos-that-are-the-perfect-wedding-ring-alternative/lock-and-key

Czy istnieje wobec tego salomonowy wyrok? Coż, każdy ma przecież prawo do swoich decyzji. Jeśli więc tatuaże zamiast obrączek traktujecie jak akcesoria i są tylko kolejną ozdobą, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeżeli jednak mają udowodnić światu, jak bardzo się kochacie, zastanów się, czemu w ogóle musisz cokolwiek komukolwiek udowadniać. I jasne, że taki czarny pasek zawsze możesz obrączką zasłonić. Problem pojawia się w dniu, kiedy postanowisz raz na zawsze zdjąć ją ze swojego palca.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Comments 1

  1. Pingback: Podsumowanie 2016: najlepsze wpisy ślubne - Weselne Przypadki – Justyna Kościelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *