#TBT: George Harrison i Pattie Boyd

Moda chyba w żadnej dekadzie moda damska nie zmieniła się tak bardzo jak w latach 60. Od obfitych spódnic i wcięć w talii na początku, po miniówy, prostokątne sukienki i oczywiście (o zgrozo!) spodnie. Ostoją nowych trendów, muzycznych oraz ubiorowych, był Londyn, więc dziś nie może się obejść bez wspomnienia dnia ślubu jednego z najsłynniejszych Brytyjczyków – George’a Harrisona.

george harrisonŚlub odbył się w styczniu, więc cóż innego mogła założyć panna młoda, jak nie futro? George Harrison dzielnie wtórował jej wyborowi, samemu prezentując podobną kreację, choć w dużo ciemniejszym kolorze. W sumie nie myślałam wcześniej, że futra mogą stanowić całą kreację młodej pary – on w eleganckiej foczej czerni, ona w subtelnym srebrze lisa ;) Teraz zdecydowanie by to nie przeszło!

George HarrisonProszę bardzo, jak widać futra nie były tylko ochroną przed pogodą, ale nawet w urzędzie stanowiły sedno ślubnego look’u. Przynajmniej dla Pattie – pan młody prezentuje dwurzędowy garnitur. Czy więc panna młoda choć przez chwilę pochwaliła się swoją sukienką, czy temat został dyskretnie pominięty?

imageJak widać sukienki nie zabrakło, choć muszę przyznać, że nawet mnie zaskoczyło jak znacznie odbiega od standardowej bieli. Zwróćcie uwagę, że czasy, które uważamy za tętniące tradycją i ślubnymi zwyczajami wcale nie hołdują obecnym kanonom ślubnych zasad. Białych kreacji było niewiele, nie wspominając już o trenach czy welonach. Większość ślubów stanowiły ceremonie cywilne, no i jak widać – moda była dużo bardziej dowolna. Pattie w sukience w paski, z kokardą we włosach i fryzurą a la BB prezentuje się jak książkowy przykład stylu lat 60. Na tradycję nie zostawiła wiele miejsca, choć George Harrison nie stanowił znowu aż tak tradycyjnego wybranka.

george harrison

Samo małżeństwo nie trwało za długo, bo Pattie zapałała miłością do innego muzyka – może kojarzycie Erica Claptona? Kiedyś zdam wam relację także z ich zaślubin.

Zdjęcia: Beatles by day, Diet Coke and Sympathy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *