#TBT – pierwszy ślub Vivien Leigh

Cofnijmy się na chwilę do prostszy czasów, kiedy ludzie telewizję nadal oglądali przy świecach i panowała moda na nastoletnie panny młode. Taką była też Vivien Hartley, dziewiętnastolatka z Wielkiej Brytanii, która postanowiła związać swój los z przystojnym panem Holmanem. Zanim przejdziemy do zdjęć, przypomnijmy sobie na chwilę, jak wyglądała Vivien, gdy zakochał się w niej cały świat.3ca4d4e8b164a0253d3ca9ba2cbd196f

Niezapomniana Scarlett z „Przeminęło z wiatrem”… Zawsze wiedziałam, że był to debiut filmowym Vivien i pewnie dlatego wydawało mi się, że była dużo młodsza wcielając się w rolę zielonookiej właścicielki Tary. Tymczasem miała już wtedy za sobą jedno małżeństwo – pierwszy ślub Vivien Leigh zawarła przecież w wieku 19 lat. Wtedy za to wyglądała tak:

ślub vivien leigh

Nie jestem pewna, czy bym ją rozpoznała… Moda w roku 1932 była jeszcze pod silnym wpływem szalonych lat 20. Spójrzcie na brwi i oczy Vivien – wygląda dokładnie jak modelki z poprzedniej dekady. Zwróćcie też uwagę na starannie ułożone fryzury małżonków, które aż błyszczą od brylantyny! Można ze spokojem stwierdzić, że ślub Vivien Leigh należał do bardzo szykownych, a para młoda na pewno nie pozostawała w tyle za światowymi trendami.3efefb68b6111af6003aaaae5ac912cb

Suknia ślubna zrobiona była z satyny, a jej krój odbiegał daleko od ukochanych obecnie przez większość panien młodych „bez” i „księżniczek”. W latach 30. modne były długie sukienki (oczywiście nie było nawet mowy o odsłanianiu kolan), dopasowane do figury i pozdbawione nadmiaru ozdób. W przypadku Vivien cała uwagę zwracał nakrycie głowy i długi welon, który ciągnął się za nią po ziemi. Na zdjęciu powyżej lepiej widać, jak imponujących był rozmiarów – panna młoda musiała do przerzucić przez ramię, aby zmieścił się na zdjęciu.

ślub vivien leigh

Ślub Vivien Leigh nie mógłby się odbyć bez stosownej wiązanki kwiatów. Trafiły do niej róże, liście paproci i nieśmiertelna gipsówka, której jestem wielką fanką. Cała kreacja kojarzy mi się mocno ze ślubem – nie śmiejcie się – królewny Śnieżki. Tak, tak, tej z filmu Disneya. Nie pamiętacie jej ślubu? Został wycięty z ostatecznej wersji filmu, ale zachowały się szkic – pisałam o tym na początku prowadzenia bloga i do tej pory to jeden z moich ulubionych wpisów. Same przyznacie, że kreacje są utrzymane w bardzo podobnym stylu! Choć oczywiście Śnieżka żyła ze swoim księciem długo i szczęśliwie, a Vivien wprawdzie urodziła swojemu mężowi córkę, ale szybko wyprowadziła się do innego zamku.

Zdjęcie pochodzą ze stron Parade.com i Vivien Leigh Legend.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Comments 1

  1. Pingback: TBT: śluby gwiazd filmowych – film vs rzeczywistość - Weselne Przypadki – Justyna Kościelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *