Justyna Kościelska

Walc na pierwszy taniec – 10 hitowych piosenek

Niedawno mogłyście przeczytać o Ekstremalnym Przypadku panny młodej, która mimo braku umiejętności, planowała swój pierwszy taniec. Od razu pomyślałam o melodii walca. Ale skąd wziąć tę jedną, jedyną idealną piosenkę? Oto moje pomysły.

Czy istnieje coś takiego jak najlepsze piosenki na pierwszy taniec młodej pary? Czy można w ogóle zrobić tego rodzaju obiektywne zestawienie? Jak by na to nie patrzeć każdy ma swoje gusty, a już na pewno w takiej kwestii jak ślub. Jeśli faktycznie nie zostało ci dużo czasu na naukę, uważam, że walc będzie idealną melodią. Brzmi to poważnie i bardzo tradycyjnie, jednak piosenki “walcowe” nie tracą na popularności i do tej pory bywają hitami i wcale nie muszą kojarzyć się z klasowym wyjściem do filharmonii. Dałam trochę polskich, trochę zagranicznych, trochę klasyki, a trochę nowości.

Niniejsza lista jest oparta na całkowicie subiektywnym, niczym nieuzasadnionym i zwykle bardzo zmiennym, moim zdaniu.

  1. Przetańczyć z tobą chcę całą noc – to bardzo popularny wybór, a mi kojarzy się ze ślubem przyjaciółki, podczas którego poczułam, że choćby nie wiem jak oklepana melodia, dla każdej pary ma własne, wyjątkowe znaczenie.
  2. Walc Trędowata – Wojciech Kilar w glorii i chwale, a poza tym bardzo ładna i romantyczna melodia, pozostająca poza rankingiem największych hitów weselnych, a przez to nie tak bardzo wyeksploatowana.
  3. Dumka na dwa serca – czy do tego można zatańczyć walca? Można na pewno, choć trzeba dobrze się zgrać z orkiestrą. A warto próbować, bo to najlepsza piosenka miłosna wszechczasów, heloł!
  4. Walc Barbary (Noce i dnie) – kolejny klasyk, choć nie aż tak szeroko znany (zwłaszcza osobom, które nie słuchały w czołówce). Dzięki temu niby znajomy, a z drugiej strony na tyle rzadko puszczany w radio, że jednoznacznie będzie kojarzył się ze ślubem!
  5. Niebo z moich stron – czyli czysty romantyzm, piękne słowa i wyjątkowa melodia. Bardzo nastrojowe! I plus, że goście znają słowa i zaśpiewaj razem z wami.
  6. Walc nr 2 Shostakovicha – walc skomponowany na szesnaste urodziny księżniczki, jest mistrzostwem mistrzostw, gdybym miała słuchać do końca życia jednej melodii to pewnie byłaby ta, a poza tym Zuhair Murad użył jej kiedyś do pokazu mody i dowiódł, że nie ma sytuacji, w której nie warto by posłuchać Szostakowicza. Tfu, Shostakovicha.
  7. Walc Czajkowskiego ze Śpiącej Królewny – a propos księżniczek. Jeśli marzyłaś o prawdziwej miłości przy dźwiękach piosenek ze Śpiącej Królewny Disneya, pamiętaj, że bazowały na kompozycjach Czajkowskiego z baletu o tym samym tytule. Ruszaj spełniać marzenia wirując w rytm jego walca!
  8. Where the wild roses growjest mroczna i bardzo nastrojowa, choć nie do końca mówi o spełnionej miłości i szczęśliwym na wieki wspólnym życiu. No wcale nie mówi. W zasadzie o czymś przeciwnym. Na szczęście większość i tak nie zrozumie słów.
  9. Take my breath away – kiedyś obejrzę ten film, na razie zachwycam się piosenką. Ta już bardziej niż poprzednia pasuje do miłości i zakochania, a tak poza tym jest po prostu świetną melodią i nieco bardziej nowoczesnym wyborem walcowej melodii.
  10. Everything I do, I do for you – przy tej zawsze ryczę, więc nie wybrałabym jej dla siebie, ale może jest ktoś kto nie ma serca i potrafiłby nieczule powtarzać wyuczone kroki taneczne do “I’ll die for you…”. Chlip, to nie łza, coś mi wpadło do oka…

Więcej tekstów:

Ekstremalne Przypadki: nieudana fryzura ślubna Przypadek: Byłam świadkową na ślubie siostry i straciłam zaufanie do ludzi przez fryzjerkę, która robiła jej fryzurę. Ślub był w miejscowości, z które...
Planowanie wesela jako postanowienie noworoczne? Początek stycznia to bezsprzeczne święto postanowień noworocznych – tych bardziej i mniej sensownych, tych bardziej i mniej realnych ;) Nawet jeśli n...
Ślub bez inspiracji Nie wszystkie panny młode marzą o zrobieniu na gościach wrażenia i zorganizowaniu wesela, jakiego świat nie widział. Niektórym wystarcza samo wzięcie ...
Ekstremalne Przypadki: Nieudany makijaż ślubny Przypadek: Moja koleżanka zasiała we mnie totalną panikę historią o pannie młodej, której w dniu ślubu zrobiono jakiś okropny makijaż – nic jej się ni...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *