wesele retro

Wesele retro – mój artykuł w Magazynie Wesele

Niby Święta już za nami, a ja dostałam niedawno jeszcze jeden prezent – pulchną paczuszkę z Magazynem Wesele, w którym ukazał się mój kolejny artykuł Ślub kontra wesele, czyli polskie zwyczaje retro. Muszę przyznać, że to wspaniałe uczucie, zwłaszcza, że artykuł ten otwiera temat numeru. Selfie time!

konsultantka ślubna

Wesele retro jest ostatnio numerem 1 wśród tematów przewodnich wybieranych przez młode pary. Nic dziwnego – w tym przypadku właściwie wszystkie chwyty są dozwolone. Rekwizytów możesz poszukać na strychu babci, włożyć wymarzoną sukienkę o kroju charakterystycznym dla lat 30., a gościom zapewnić rozrywkę przebraniami z epoki. I ten jeden raz poczuć się jak bohaterka romantycznego filmu sprzed lat.  Czy jednak wesele retro faktycznie wyglądało tak, jak sobie to obecnie wyobrażamy?

wesele retro

W najnowszym Magazynie Wesele miałam szansę opisać polskie tradycje ślubne i zmiany jakie zaszły w znaczeniu i organizacji wesel w ciągu ostatniego wieku. Ciekawie się pisało, więc dajcie znać, czy równie ciekawie się czyta! A najlepiej skorzystajcie z okazji i wypytajcie babcie i mamy jak faktycznie wyglądały ich zaślubiny – bez złudnej romantyzacji historii, do której mamy tak wielką tendencję. To dopiero będą ciekawe opowieści!

wesele retro

Numer styczniowy już jest w kioskach, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym magazynie, zajrzyjcie na stronę http://www.magazynwesele.pl.

Comments 1

  1. Pingback: Bardzo retro buty na ślub - Weselne Przypadki – Justyna Kościelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *