Wesele w upał – bądź przygotowana!

Szczyt weselnego sezonu przypada oczywiście na miesiące znane z pięknej pogody, czyli nasze lato. A wiadomo, że bezchmurne niebo i wysoka temperatura może łatwo ze sprzymierzeńca przerodzić się w przeciwnika pary młodej – i nagle, nie wiedzieć jak okazuje się, że organizujecie wesele w upał. Czy warto się szczególnie przygotować do imprezy w najgorętsze dni roku?

Na pewno możesz się spodziewać, że goście będą pić więcej wody i mniej alkoholu, choć nie znaczy to oczywiście, że z tego drugiego należy zupełnie zrezygnować. :) Jeśli chcesz zadbać o swoich biesiadników, dopilnuj, aby przy wejściu na salę otrzymali nie tylko kieliszek szampana, ale też szklankę wody – mogą być ustawione na stolikach w pobliżu wejścia, dzięki temu kelnerzy będą się mogli skupić na podawaniu alkoholu i przybyciu młodej pary, a goście na dyskretnym podpijaniu H2O. Warto też umieścić w zestawach łazienkowych dezodoranty, bibułki pochłaniające sebum i drażetki miętowe.

Dopilnuj, aby kelnerzy sprawnie podawali na stoły kolejne butelki wody, tak, aby nikt nie musiał na nią zbyt długo czekać. Wiem, wiem, nic się ni stanie jeśli goście poczekają, ale pomyśl o wielogodzinnych tańcach, słodkich napojach gazowanych, wódce i… sama  przyznasz, że dobrze mieć wodę pod ręką, zwłaszcza gdy niektórzy będą już zbyt zmęczeni aby świadomie się o nią upominać. Wesele w upał to również wyzwanie dla menadżera sali weselnej, który powinien być w stanie zadbać o odpowiednią temperaturę – warto to omówić już na etapie poszukiwania lokalu idealnego, zwłaszcza jeśli wiesz, że ślub wypada w najgorętszym miesiącu. Pomyśl też o menu, którym uraczysz swoich gości. Na pewno warto postawić na zupę krem, drób i obfitość sałatek oraz owoców, bo sama się przekonasz że tłuste mięsa i ciasta z kremem nie będą się cieszyć wielką popularnością.

Para młoda, jako najważniejsi weselni goście, powinna postawić na luksus posiadania własnego zestawu ratunkowego, który ją wspomoże w najtrudniejszych sytuacjach. Wesele w upał to wyzwanie dla biesiadników, ale dla nowożeńców jest to dodatkowy stres spowodowany nie tylko temperaturą, ale ogromem planowania no i zwykłymi emocjami towarzyszącymi tak ważnej ceremonii. Przygotuj więc mini-zestaw ratunkowy, który będzie czekał w waszym pokoju (lub na zapleczu sali) gotowy pomóc w każdej chwili.

  1. Woda – mówi się, że para młoda zapomina o jedzeniu, ale prawda jest taka, że zapomina głównie o wodzie – pijcie ją regularnie przez cały dzień, aby uniknąć zasłabnięcia.Tak, takie rzeczy się zdarzają!
  2. Plastry – upał i całonocne tańce to przepis na obtarte nogi, a plastry z opatrunkiem sprawią że nie będziecie musieli rezygnować z zabawy
  3. Dezodorant – i dla niej i dla niego – odświeża lepiej niż perfumy i pozwala momentalnie poczuć się lepiej
  4. Guma/miętówki – mięta oczywiście znana jest z właściwości chłodzących, a dodatkowo pomoże zadbać o świeży oddech
  5. Chusteczki nawilżane – pomogą przy kurzu na butach, lepkich palcach, niewielkich plamkach… i wielu innych rzeczach
  6. Bibułki do twarzy – dla was obojga! Momentalnie rozprawią się z nadmiarem sebum, które na pewno pojawi się przy takich temperaturach
  7. Patyczki do uszu – tym razem nie do uszu ale do poprawek makijażu, bo rozmazuje się od nie tylko w strugach deszczu
  8. Lakier do włosów – konieczny tak czy inaczej, a przy wysokich temperaturach pannie młodej niezbędny
  9. Talk – tu myślę głównie o stopach, ale na pewno ma też inne zastosowania przy każdej powierzchni, którą chcesz szybko osuszyć
  10. Buty na zmianę – raz jeszcze: i dla niej i dla niego. Sami najlepiej wiecie, czy wasze stopy mają tendencję do puchnięcia, na pewno upały te tendencje wzmagają, dobrze mieć więc buty na zmianę, które pomogą wam wrócić na parkiet.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *