Wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego

Zaręczyny to naprawdę ważny moment w życiu każdej z nas. Nie tylko dlatego, że w perspektywie jest całe weselne szaleństwo, ślubne wzruszenia i zmiana statusu cywilnego. Deklaracja miłości aż po grób pierwszy raz pada właśnie w momencie zaręczyn, a poparta jest dowodem w postaci pierścionka z diamentem. Dowód ten wszyscy będą chcieli oglądać, będziesz mieć go przy sobie bez przerwy, a w końcu przekażesz młodszemu pokoleniu. Nic dziwnego, że dziewczynom zależy, aby był idealny i wizja nieodpowiedniej biżuterii niejedną niepokoi. Czy rozwiązaniem jest subtelne rzucanie aluzji czy lepiej od razu zdecydować się na wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego?

wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego

To prawda, że wygląd pierścionka zaręczynowego jest jednym z tzw. problemów pierwszego świata. Zanim sama nie zaczęłam nosić takiego pierścionka trudno mi było to zrozumieć – oświadczył się, więc o co chodzi? Nigdy nie miałam wymarzonego kroju, tego jednego jedynego wzoru, bez którego zaręczyny są nieważne. Uwielbiam swój pierścionek i każdemu z dumą go pokazuję, ale teraz łatwiej mi zrozumieć, że mógł się po prostu okazać nieodpowiedni. Srebrny zamiast złotego, kolorowy zamiast białego, duży zamiast małego, czy co tam jeszcze można wymyślić. A wtedy nie nosiłabym go tak chętnie, co sprawiałoby przykrość nie tylko mi, ale i narzeczonemu. Jakoś przed zaręczynami nie przyszło mi to do głowy, ale wiem, że nie jestem jedyną osobą, która zna dziewczyny zadręczające się koszmarami o źle dobranej przez ukochanego biżuterii. Czy nie lepiej zdecydować się na wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego?

wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego

Jeśli liczysz, że subtelne aluzje i delikatne sugestie podziałają na narzeczonego, możliwe, że podejmujesz niepotrzebne ryzyko. Najlepsze co możesz zrobić, to powiedzieć ukochanemu wprost, jakie pierścionki ci się najbardziej podobają i o jakich marzyłaś już od dawna. Pominę tu kwestię tego, czy planujecie zaręczyny i czy już na ten temat rozmawialiście – zakładam, że tak, skoro jesteśmy na etapie wybierania pierścionka. Twierdzenie, że źle wybrany pierścionek zaręczynowy oznacza źle wybranego mężczyznę, to największa bzdura jaką słyszałam w życiu, więc proszę, nie kieruj się nim w chwili zaręczyn. Każdemu czasem trzeba pomóc, a przyszły narzeczony za pomoc będzie ci bardzo wdzięczny – przecież jemu również zależy na pięknym pierścionku. Możesz podesłać mu parę linków ze zdjęciami, w wolnej chwili zatrzymać się przy wystawie jubilerskiej, ale czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. A wtedy musisz pokazać palcem konkretny model.

bedow_pieczynski_b_jones_photography_ajdani0041-681x453

Wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego ma w sobie coś, co wydaje się odzierać całe doświadczenie z romantyzmu. No bo jak to tak pójść, pokazać i zażyczyć sobie? Sama najlepiej wiesz, czy to droga dla ciebie, czy wręcz przeciwnie. Jeśli już dotrzecie wspólnie do sklepu przygotuj się na zdziwione spojrzenia obsługi, zaskoczone miny koleżanek słuchających tej historii, a także na to, że ukochany może potraktować twoje uwagi jako sugestie i kupić coś zupełnie innego. Bądź też gotowa na poznanie ceny pierścionka, co dla wielu dziewczyn jest najbardziej krępujące z całego doświadczenia – nie możesz przecież wybrać modelu, na który ukochany zarobi dopiero za jakieś 15 lat. Z drugiej strony jest spora szansa, że wymarzony pierścionek otrzymasz, w dodatku od ulubionego jubilera i w odpowiednim rozmiarze. Że będziesz go wszystkim pokazywać z dumą i uśmiechem na twarzy. Że ominie cię niezręczna rozmowa o wymianie pierścionka na inny model (ufff – nikomu nie życzę!). Wszystko ma swoje wady i zalety, a najlepsze rozwiązanie dla waszej dwójki znacie tylko wy sami – czasami warto zrezygnować z tradycyjnej drogi, jeśli na dłuższą metę nie będzie was ć.

Zdjęcia pochodzą ze stron Love and Lavender, Two Bright Lights, Mazel Moments.

Umów się ze mną na konsultacje

Chcesz uniknąć błędów podczas przygotowań do wesela, oszczędzić czas i pieniądze? Napisz mi wiadomość ze szczegółami swoich rozterek i spotkajmy się, abym mogła przedstawić Ci rozwiązania. Dołącz do grona zrelaksowanych, uśmiechniętych panien młodych!

Napisz do mnie maila na justyna@koscielska.pl skorzystaj z formularza poniżej albo dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *