Wykorzystaj Black Friday na wesele!

Black Friday to tradycja zdecydowanie nie rodzima. Możecie się przed nią bronić rękami i nogami, ale – podobnie jak Walentynki i Halloween – chyba już z nami zostanie. Jeśli nie możesz kogoś pokonać, lepiej do niego dołączyć, prawda? Sama tak właśnie zrobiłam przygotowując moją specjalną promocję z okazji Black Friday. A co ty możesz zrobić? Oczywiście możesz wykorzystać te wszystkie zniżki Black Friday na wesele – nawet jeśli ma się ono odbyć dopiero za dłuuuuugie miesiące :)

Poczytaj o strategii, która pozwoli wykorzystać ci Black Friday na wesele – i to wykorzystać na maksa!

  1. Musisz wiedzieć, czego chcesz. To naj-naj-naj-najważniejszy punkt! Dopóki nie będziesz wiedziała, jak ma wyglądać twoje wesele i jakich konkretnie elementów potrzebujesz, nie będziesz mieć pojęcia,  czego szukać na tych wszystkich promocjach! Albo opcja jeszcze gorsza: nakupujesz rzeczy zupełnie niepotrzebnych. Tak czy inaczej, zanim zaangażujesz się w całą akcję, zrób listę tego, czego szukasz i czego naprawdę potrzebujesz.
  2. Przygotuj się. Zanim zaczniesz marzyć o promocjach na swoje ukochane artykuły, zawczasu sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma bierze udział w akcji. Nie oszukujmy się – większość na pewno bierze, ale jeśli wybrałaś jakieś szczególne przedmioty z ekskluzywnego butiku, możesz po prostu czekać na Black Friday na próżno.
  3. Sprawdź, czy na pewno się opłaca. Zanim cokolwiek kupisz, policz, czy zniżka na pewno jest tak wysoka, jak się wydaje i czy zakup się najzwyczajniej opłaca. Mam dla ciebie przykład z zeszłego roku: szukasz obrączek, wybrałaś z oferty ulubionego jubilera, wiesz, że np. ich asortyment będzie objęty zniżką, tylko musisz dopłacić za dostawę. Czy na pewno zamówione przez internet obrączki możesz potem dostosować do rozmiaru waszych palców w salonie stacjonarnym? Czy usługa ta jest darmowa, czy trzeba za nią dopłacić? Czasem bardziej opłaca się kupić model u innego jubilera, albo po prostu wybrać się do salonu i dobrać rozmiar obrączek na miejscu, zamiast miesiącami czekać na promocję, która ostatecznie tylko utrudni ci zadanie.
  4. Szukaj konkretów. Tak, wiem, na początku pisałam, że musisz wiedzieć, czego szukasz. Cóż, wykorzystanie Black Friday na wesele wiąże się z tym, że to koniecznie muszą być konkrety. Nie wystarczy znalezienie np. “kremowych butów” w promocji. Albo jeszcze gorzej – “Sukni ślubnej” objętej zniżką. Interesują cię konkretne modele, konkretne rozmiary, coś, co miałaś już okazję zobaczyć w sklepie, dotknąć i przymierzyć. Jeśli szukasz zaproszeń ślubnych, niech będzie to konkretny wzór od konkretnej firmy. Jeśli interesuje cię papeteria ślubna, zrób listę firm, które oferują pasujące do twojego wesela wzory itd.

Najważniejszy w całym przedsięwzięciu jest zdrowy rozsądek, a o ten czasem przy zakupach trudno. ;) Pamiętaj, że tym razem tylko pośrednio kupujesz dla przyjemności – dużo ważniejszym celem jest oszczędzenie pieniędzy. Postaraj się ten cel osiągnąć i nie wykorzystuj szykowania wesela jako pretekstu do nakupienia niepotrzebnych rzeczy, która ładnie prezentują się na zdjęciach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *